Intel Kaby Lake S  – specyfikacja, dane

W sieci pojawiły się informacje dotyczące nowych układów Intel z rodziny Coffee Lake. Według zapewnień producenta, powinniśmy spodziewać się ich już w trzecim kwartale 2017 roku. Czym zatem charakteryzują się nowe CPU ósmej generacji? 

Intel Kaby Lake S 

Naturalnie układy będą przeznaczone pod lekko zmodyfikowaną podstawkę LGA 1151 obsługujące sześciordzeniowe układy. Poza tym współczynnik zużycia energii elektrycznej TDP plasować się będzie w okolicach 95 W w przypadku układów z odblokowanym mnożnikiem. Standardowe CPU będą zużywały energię na poziomie 65 W. Poza tym producent zdecydował się na umieszczenie 24 linii PCI-Express. 

Płyty główne z serii 300 

Po premierze układów Coffe Lake, czas na nowe płyty główne z serii 300. Intel zamierza je wypuścić już na początku 2018 roku. Będzie to pewne uzupełnienie premiery omawianych powyżej układów. Poza tym seria 300 będzie kompatybilna również z CPU Cannonlake. Układy te będą wspierać sieć bezprzewodową Intel Wireless-AC, zintegrowane kontrolery USB 3.1, złącza Thunderbolt z DP 1.4, a także będą obsługiwac karty SDXC 3.0. 

Polecane laptopy z procesorem Intel

Intel Kaby Lake S  – specyfikacja, dane
5 (100%) 1 vote