Intel Core i3-8350K – mamy pierwsze wyniki testów wydajności.

Nieoficjalnie, jak i nieoczekiwanie ujawniona została lista desktopowych procesorów Intela (rodzina Coffee Lake). Wywołało to w sieci lawinę komentarzy. Wszyscy bardzo entuzjastycznie zareagowali, że w końcu w segmencie mainstream zawrzało i popularny producent postanowił wyposażyć cieszące się powodzeniem chipy w więcej rdzeni.

Popularne jednostki z serii Core i7 i Core i5 będą 6-rdzeniowe (pierwsze z Hyper-Threading). Tymczasem, tanie Core i3 otrzymają nareszcie pełne cztery rdzenie fizyczne. Nasuwa się od razu pytanie, jak te procesory będą sprawdzały się w porównaniu do leciwych układów Intela z podobną specyfikacją techniczną. Pierwsze newsy w tej sprawie brzmią bardzo optymistyczne. Wiemy, że Model i3-8350K został już przetestowany w CPU-Z.  Wyniki mogą zaskoczyć niejednego z użytkowników.

W teście nowy Core i3 uzyskał wynik aż 503,3 punktów, a więc więcej, niż nawet najwydajniejszy procesor z rodziny Kaby Lake  Core i7-7700K – obecny mainstreamowy flagowiec w ofercie Intela otrzymał „jedynie” 492 punkty.

 

 Procesor Intel Core i3-8350K według pierwotnych przecieków posiada cztery rdzenie i cztery wątki, pracuje też z częstotliwością bazową 4,0 GHz (jednakże bez trybu Turbo Boost). Litera „K” może zasugerować nam, że mamy tutaj odblokowany mnożnik. TDP wynosi 91 W. Co mówi nam , że takie parametry pozwalają na osiągnięcie naprawdę przyzwoitego wyniku w benchmarku w CPU-Z. W teście dla pojedynczego rdzenia ten procesor uzyskał wynik 503,3 punktów, a więc więcej, niż nawet mainstreamowy flagowiec jakim jest Core i7-7700K. Ten osiągnął wynik 492 pkt – jako aktualny lider w ofercie Intela. Nic nie może być jednak idealne – nowiutka „i-trójka” okazuje się być gorsza w teście wielowątkowym. Mimo wszystko wynik 1982 pkt i tak jednak robi spore wrażenie. W tym przypadku przewaga 8-wątkowego Core i7 (2648 pkt) wcale nie wydaje się być aż tak kolosalna.

Co bardzo ciekawe, okazuje się, że nowe Core i3 @ 4,0 GHz jest w stanie prześcignąć Core i7 Kaby Lake @ 4,5 GHz. Oczywiście każdy by chciał otrzymać tak wydajny i nieziemsko sprawny procesor w relatywnie rozsądnej cenie. Zaleca się zachować dystans do tych wszystkich informacji i uzbroić w cierpliwość i czekać na więcej informacji.. Na koniec – i3-8350K został przetestowany na niezidentyfikowanej płycie głównej z chipsetem Z370. Ten nie jest jeszcze poprawnie rozpoznawany (ponieważ aplikacja wykryła rodzinę procesorów Devil’s Canyon). Mimo wszystko ponownie nowa jednostka Intela góruje nad i7-6700K. Wszystko wskazuje na to, że powinniśmy się szykować na przyjęcie nowego celebryty wśród procesorów.

 

Polecane procesory Intel


Intel Core i3-8350K – mamy pierwsze wyniki testów wydajności.
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *