Harry Potter Wizards Unite – dostępne do pobrania. Wszystko, co musisz wiedzieć o grze

21 czerwca swoją premierę miała nowa gra studia Nantic. Tym razem gracze mogą przenieść się do świata znanego z uniwersum Harrego Pottera.

Twórcy Pokemon GO nadal rozwijają rzeczywistość rozszerzoną, wykorzystując ją w kolejnej produkcji, tym razem utrzymanej w zupełnie innymi klimacie. Aplikacja na urządzenia mobilne ma zapewnić jeszcze więcej możliwości i wrażeń. Czy tak rzeczywiście jest?

Harry Potter Wizards Unite – najważniejsze informacje o grze

W pierwszej kolejności należy podkreślić, że tym razem mamy do czynienia z grą znacznie bardziej rozbudowaną pod względem fabularnym. Oczywiście nadal będziemy biegać po parkach, chodnikach i skwerach ze smartfonem bądź tabletem w rękach, jednak tym razem możemy liczyć na całą opowieść.

Skupia się ona na świecie mugoli, a więc zwykłych ludzi, którzy nie spotykają się na co dzień z magią. Tajemniczy Kataklizm sprawił jednak, że do ich niemagicznej rzeczywistości zaczęły przedostawać się magiczne anomalie, czyli różnego rodzaju stworzenia i obiekty. Na skutek tego wydarzenia, powołany został Kodeks Tajności wraz z siłami specjalnymi, których zadaniem jest usuwanie ze świata wspomnianych anomalii. Gracze wcielają się w członków tej organizacji. W trakcie rozgrywki otrzymamy szansę poznania anomalii, a także źródła Kataklizmu.

Jak już zostało wspomniane, gra wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną. Technologia ta znana jest chociażby z niezwykle popularnego Pokemon GO. Aplikacja wykorzystuje aparat wbudowany w telefonie lub tablecie, za pomocą którego skanuje otoczenie i nakłada na nie trójwymiarowe obiekty. Dzięki temu, rozgrywka odbywa się wszędzie – chcąc znaleźć interesujące nas cele, musimy posługiwać się mapą i odwiedzać wskazane na niej miejsca.

Na ekranie naszych urządzeń wyświetlane są anomalie, którymi mogą być groźne bestie lub różnego rodzaju obiekty magiczne. Zadaniem gracza jest usuwanie ich z niemagicznego świata poprzez rozmaite zaklęcia. Są one rzucane za pomocą gestów wykonywanych na ekranie posiadanego urządzenia. Warto nadmienić, że zaklęcia różnią się w zależności od usuwanej anomalii. Zapewnia to niezbędną różnorodność rozgrywki.

Wypędzanie anomalii jest głównym celem gry. Po uzyskaniu pewnej liczby „zdobyczy”, otrzymujemy wpis do rejestru w jednej z dziesięciu kategorii. W ten sposób rozwijana jest nasza postać – gra daje dostęp do trzech specjalizacji i rozbudowanych drzewek rozwoju, dzięki którym możemy prowadzić rozgrywkę w najlepszy dla nas sposób.

To jednak nie wszystko, ponieważ w świecie gry znajdują się również surowce pozwalające warzyć magiczne mikstury, karczmy, w których znajdują się posiłki, cieplarnie ze specjalnymi składnikami oraz fortece z wyzwaniami. Tego typu miejsca i przedmioty przeważnie są zlokalizowane w okolicach zabytków, placów i innych ciekawych lub ważnych obszarów. Do tego wszystkiego dochodzą również zaklęcia teleportacyjne, które pozwalają nam przenieść się do miejsc znanych z uniwersum Harrego Pottera.

Zobacz polecane smartfony do Harry Potter Wizards Unite

Harry Potter Wizards Unite – jak zacząć grać?

Grę można pobrać za darmo, co jednak nie oznacza, że wyłączone zostały jakiekolwiek opłaty. Twórcy przewidzieli bowiem mikrotransakcje, które pozwolą nam za prawdziwe pieniądze kupować chociażby złoto, a więc walutę w grze. Pozwoli nam to uzyskać między innymi dostęp do rozmaitych wspomagaczy.

Harry Potter Wizards Unite przewidziany został na urządzenia mobilne (smartfony i tablety) działające na systemach Android (od wersji 5.0) lub iOS (od wersji 10). W pierwszym przypadku do zainstalowania gry potrzebujemy 60,82 MB wolnego miejsca, a w drugim 175,8 MB.

Aplikację pobieramy ze sklepu Google Play lub Apple App Store, w zależności od tego, z jakiego systemu korzystamy. Podczas instalacji dajemy jej dostęp do naszej lokalizacji i aparatu, a następnie logujemy się przy użyciu konta przypisanego do urządzenia lub z serwisu Facebook. Na samym początku musimy stworzyć własną postać, a także wskazać jej dom. Gdy wszystko będzie gotowe, przechodzimy do samouczka i rozpoczynamy grę.

Harry Potter Wizards Unite – dostępne do pobrania. Wszystko, co musisz wiedzieć o grze
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *