Grafika Radeon w smartfonach i tabletach? Być może już wkrótce…

Jak podaje portal Fudzilla, Advanced Micro Devices planuje licencjonować firmie MediaTek swoje rdzenie graficzne Radeon. To może być dopiero pierwszy krok w mobile…

AMD samo nie jest zainteresowane produkcją układów graficznych dla smartfonów i tabletów. Rynek jest wysoce konkurencyjny a opracowanie własnych procesów technologicznych byłoby kosztowne. Jednak licencjonowanie – tak, jak robią to ARM czy Imagination Technologies – przynosi gwarantowany zysk właścicielom znaków towarowych i technologii. Wydaje się więc rozsądnym rozwiązaniem, by AMD udostępniło swój know-how firmom poszukującym wydajnych technologii grafiki.

MediaTek prawdopodobnie będzie pierwszym licencjobiorcą AMD. Zdecydowanie wyjdzie mu to na dobre, zwłaszcza, że firma planuje umocnić się na rynku wydajnych, high-endowych urządzeń a ich układy PowerVR nie zawsze spełniają oczekiwania.

Zarówno AMD jak i MediaTek radeon logoodmawiają komentarza w tej sprawie, jednak wiadomo, że obie firmy pracują nad nowymi układami. Dobrze jest też widzieć, że AMD wraca na rynek mobilny, po sprzedaniu w 2009 roku działu Imageon by ATI Qualcommowi, za marne 65 mln $.

Plotka mówi, że AMD nie zapomniało, jak robi się grafikę o niskim poborze mocy. Jeśli wkrótce zobaczymy tego dowody, być może sytuacja firmy z Sunnyvale znacznie się poprawi.

Grafika Radeon w smartfonach i tabletach? Być może już wkrótce…
Oceń post

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *