Google Chromecast Audio recenzja, specyfikacja, dane techniczne

Chromecast to urządzenie, które umożliwia przesyłanie obrazu ze smartfona na telewizor. Google zaprezentowało swój nowy produkt – Chromecast Audio – który przeznaczony jest dla miłośników muzyki. Pozwala on strumieniować dźwięk we własnym mieszkaniu. Czy to niewielkie urządzenie jest warte uwagi?

Decydując się na zakup Google Chromecast Audio otrzymujemy niewielki zestaw, w którego skład wchodzi nasz audio gadżet wraz z dołączonym kablem jack 3,5 mm, ładowarka z amerykańską wtyczką i rozłączany kabel microUSB. Na pierwszy rzut oka Chromecast Audio nie różni się od swojego odpowiednika video. Jedyna istotna różnica polega na obecności w urządzeniu portu mini-jack 3,5 mm zamiast złącza HDMI. Poza tym szczegółem wszystko wygląda tak samo, a urządzenie prezentuje się estetycznie i nie zajmuje dużo miejsca.

Jak informuje producent, urządzenie powinno bez problemu działać z większością nowych i starszych sprzętów audio. Choć na podstawowym wyposażeniu mamy do dyspozycji tylko kabel jack 3,5 mm, to istnieje możliwość zastosowania przejściówki Chromecast Audio, za pomocą której można połączyć urządzenie kablem optycznym lub RCA z dowolnym sprzętem, który posiada takie złącze.

Błyskawiczna konfiguracja

Konfiguracja Google Chromecast Audio jest niezwykle prosta i nie zabiera wiele czasu. Do sparowania gadżetu potrzebna będzie aplikacja Chromecast, którą można pobrać ze sklepu Play lub AppStore. Co ciekawe i bardzo wygodne, aplikacja jest uniwersalna dla każdego rodzaju Chromesasta, dlatego jedną aplikacją możemy obsługiwać wiele urządzeń. Po pobraniu i zainstalowaniu na smartfonie aplikacji włączamy urządzenie i wpinamy głośniki. Dalszą konfigurację automatycznie wykona już sama aplikacja. Samodzielnie wyszukuje dostępne Chromecasty, a następnie odtwarza próbny dźwięk – jeśli go usłyszymy, wystarczy jeszcze wprowadzić hasło do domowego WiFi i cały proces dobiega końca.

Konfiguracja urządzenia odbywa się tylko raz. Nawet jeśli zainstalujesz aplikacje na innym urządzeniu, nie potrzeba będzie kolejny raz konfigurować Chromecasta. Ponadto gadżet umożliwia korzystanie z niego w „Trybie gości” – mogą wtedy połączyć się z nim osoby, które nie korzystają z naszego domowego WiFi. Rozwiązanie to z pewnością znajdzie świetne zastosowanie w trakcie imprez.

Współpraca z aplikacjami

Chromecast Audio obsługuje całkiem sporą ilość aplikacji. Wśród nich znajduje się Google Music, Spotify, Deezer czy Rdio. Niestety użytkownicy Apple Music, Tidala czy Wimpa muszą jeszcze poczekać na kompatybilność urządzenia z ich aplikacjami. Pełna lista obsługiwanych programów dostępna jest na oficjalne stronie Chromecast Audio. Ponadto po odpaleniu aplikacji użytkownik uzyska informacje, które z posiadanych przez niego programów są wspierane przez urządzenie.

Jakość strumieniowanego audio przez Chromecast Audio stoi na bardzo wysokim poziomie. Niezależnie od tego czy korzystamy z połączenia kablowego czy też bezprzewodowego, dźwięki są czyste i bez jakichkolwiek zakłóceń. Przełączanie utworów jest natychmiastowe i niezwykle płynne. Podobnie rzecz się ma w przypadku przełączania się pomiędzy obsługującymi Chromecasta smartfonami.

Podsumowanie

Oferowany przez Google, Chromecast Audio, to świetny sposób na przekształcenie starego HiFi w inteligentny i bezprzewodowy zestaw do odtwarzania muzyki. Niewielkie rozmiary urządzenia, atrakcyjna i stosunkowo niska cena, łatwość konfiguracji i obsługi sprawiają, że jest to wspaniały gadżet dla prawdziwych audiofilów. Ogromną zaletą Chromecast Audio jest fakt, że do transmisji danych wykorzystuje sieć WiFi, przez co jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż konkurencyjne adaptery oparte na połączeniu Bluetooth. Jedynym mankamentem w chwili obecnej jest brak wsparcia dla niektórych popularnych aplikacji, ale to z pewnością z czasem się zmieni.

Google Chromecast


Google Chromecast Audio recenzja, specyfikacja, dane techniczne
4.5 (90%) 2 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *