Gamepad do smartfona jaki wybrać?

Pad do smartfona to nowoczesny wynalazek, który dopiero od niedawna wchodzi na rynek polski. Jest stosunkowo świeży, nie wszystkim do końca znany, ale na pewno wart poznania. Dzięki niemu smartfon staje się po prostu przenośną konsolą do gier.

Dla kogo został stworzony gamepad do smartfona?

Ze sprzętu tego na pewno ucieszą się zapaleńcy, którzy wolny czas wykorzystują właśnie na gry na swoim smartfonie. Gamepad oznacza o wiele większy komfort, przyjemność z gry i znacznie uproszczone sterowania. Producenci mieli na celu ułatwienie życia graczom, zwiększenie ich wygody i zadowolenia. Podłącza się go bezpośrednio do smartfona za pomocą bezprzewodowego protokołu Bluetooth. Całość jest niebywale prosta, intuicyjna.

Czym się kierować wybierając gamepad do smartfona?

W pierwszej kolejności należy kierować się swoimi upodobaniami i zwyczajami. Osoby grające jedynie w Angry Birds czy inne tego typu gry powinny traktować pada raczej jako ciekawostkę niż konieczny zakup. Nie dla wszystkich będzie on dobrym rozwiązaniem. W przypadku gier tak zaprojektowanych, aby idealnie funkcjonowały na ekranie dotykowym, pad może nie zdać egzaminu, a wręcz pogorszyć jakość gry.

Rodzaj gamepada zależy oczywiście również od modelu i systemu operacyjnego w smartfonie. Inne produkty dedykowane są dla Androida, inne dla iOS.

Co daje gamepad do smartfona?

Przede wszystkim wygodę. Komfortowi przyjemne pograć można w każdym miejscu, w łóżku, kiedy telewizor jest zajęty, w poczekalni do lekarza, właściwie wszędzie. W wielu przypadkach taka przenośna konsola będzie dawała większa przyjemność niż proste gry na smartfonie. To być może obowiązkowy gadżet dla fanatyków, a ciekawostka dla pozostałych, zwykłych miłośników gier.

Ranking 5 gamepadów do smartfona


Gamepad do smartfona jaki wybrać?
3.3 (66%) 10 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *