Jakie ergonomiczne biurko dla gracza, jak wybrać, na co zwracać uwagę?

Spędzając wiele godzin grając przed komputerem, czy konsolą, narażamy nasz kręgosłup na zwyrodnienia i dolegliwości bólowe, zwłaszcza gdy nie posiadamy odpowiedniego miejsca do grania. Dlatego warto zainwestować w odpowiednie biurko i dostosowany do niego fotel. Czy zastanawialiście się, jakie ergonomiczne biurko dla gracza wybrać? Jakie powinno ono spełniać wymagania, jakie parametry powinny go cechować, na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

Cechy ergonomicznego biurka dla gracza

Ergonomia to nauka, która zajmuje się dostosowywaniem warunków pracy do możliwości fizycznych człowieka. Podczas pracy czy zabawy przy komputerze warto zadbać, by nasze stanowisko było ergonomiczne. Dotyczy to zarówno krzesła, jak i biurka. Ergonomiczne biurko to mebel, który dba o nasz kręgosłup. Biurko takie powinno być przede wszystkim wygodne, czyli mieć odpowiednią, dostosowaną indywidualnie wysokość blatu, tak by nie zmuszać użytkownika do nadmiernego schylania się. Przyjmuje się, że blat biurka powinien się znajdować na wysokości od 68 do 76 cm w zależności od wzrostu użytkownika. Dobrze, gdy biurko ma regulowaną wysokość lub kąt nachylenia blatu, szczególnie w sytuacji, gdy nie jesteśmy jedynymi użytkownikami mebla. Jeżeli oprzemy przedramiona na blacie biurka, to powinny one opierać się o blat pod kątem 90 stopni.

Jakie ergonomiczne biurko dla gracza

Ergonomiczne biurko powinno mieć też odpowiednio dużą powierzchnię blatu, minimum 100 × 50 cm, a najlepiej 120 × 80 cm, dzięki czemu zmieszczą się tam wszystkie potrzebne gadżety. Im większy bat biurka, tym wygodniej będzie przy nim siedzieć i zachowamy odpowiednio dużą odległość od monitora, najlepiej 40 do 75 cm od oczu.

Biurko do gry powinno być zaopatrzone w specjalną regulowaną nadstawkę, na której możemy postawić monitor i ustawić go pod odpowiednim kątem. Dzięki temu podczas kilkugodzinnego grania unikniemy bólu karku, spowodowanego jego pochylaniem oraz mniej zmęczymy wzrok.

Ważne jest też zachowanie odpowiedniej przestrzeni na nogi, by móc swobodnie wsuwać je pod biurko. Możemy też skorzystać ze specjalnej podstawki, na której będziemy mogli opierać stopy.

Na co zwracać uwagę przy kupnie biurka do gry?

Kupując biurko dla gracza, powinniśmy zwrócić uwagę na jego cechy ergonomiczne. Powinno być dostosowane wysokością do naszego wzrostu, mieć odpowiedni długi, szeroki i najlepiej regulowany blat, najlepiej z nadstawką, osobne miejsce na jednostkę centralną, dużo miejsca na nogi.

Biurko powinno mieć dodatkowe szafki lub szuflady, w których możemy przetrzymywać gadżety komputerowe, słuchawki, dyski, czy inne przedmioty. Biurko powinno być wygodne, solidne, wytrzymałe i dostosowane rozmiarem, do wielkości pomieszczenia, w którym będzie stało.

Nie powinniśmy zwracać uwagi na cenę, jako na cechę drugorzędną, ponieważ dobre, ergonomiczne biurko warte jest każdej ceny. Dzięki niemu dbamy o stan naszego kręgosłupa oraz o komfort. Dobre biurko to jednak nie wszystko, gdyż powinno ono występować w parze razem z ergonomicznym, odpowiednio dopasowanym krzesłem. Krzesło takie powinno być wyprofilowane i dostosowane wysokością, zarówno do naszego wzrostu, jak i do wysokości biurka.

Ergonomiczne biurko dla gracza powinno być maksymalnie dopasowane do naszych warunków fizycznych oraz do naszych potrzeb.

Polecane ergonomiczne biurka dla graczy

Jakie ergonomiczne biurko dla gracza, jak wybrać, na co zwracać uwagę?
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *