Ekspres ciśnieniowy DeLonghi ECAM 22.110 B recenzja, specyfikacja, dane techniczne

Dla wielu osób poranna kawa jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie dnia. Wśród miłośników czarnego napoju są także tacy, dla których picie kawy stanowi prawdziwy rytuał. Aby wydobyć z kawy jej wspaniałe walory smakowe, warto skorzystać z dobrego ekspresu. Na rynku dostępnych jest bardzo  wiele urządzeń przeznaczonych do parzenia kawy, a jednym z ich czołowych producentów jest firma DeLonghi. Oto recenzja ekspresu ciśnieniowego DeLonghi ECAM 22.110 B, który stanowi bardzo interesującą propozycję dla osób pragnących rozkoszować się smakiem świeżo parzonej kawy.

Wyposażenie ekspresu

Ekspres ciśnieniowy DeLonghi ECAM 22.110 B to niewielkich rozmiarów urządzenie, które oferuje wiele możliwości. Pomimo swojej kompaktowej konstrukcji posiada całkiem spory wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności 1,8 litra. Drugi z pojemników, przeznaczony na kawę, mieści do 250 g ziaren, a dzięki zastosowaniu specjalnej pokrywki zachowują one moc i aromat przez długi czas. Blok zaparzający w ekspresie można z łatwością wyciągnąć z urządzenia, co usprawnia utrzymanie go w czystości. Producent ekspresu przewidział stosowanie filtra do wody, ale jego użycie zależy od woli użytkownika. Instalacja filtra nie sprawia większych problemów. Stosując filtr, należy pamiętać o dacie jego przydatności, która w przypadku regularnego korzystania z ekspresu wynosi 2 miesiące. Ekspres DeLonghi ECAM 22.110 B standardowo wyposażony jest także w spieniacz mleka. Ponadto urządzenie posiada regulowany adapter do kawy, dzięki któremu można ustawiać jego wysokość w zakresie od 86 do 142 mm.

Za zmielenie kawy odpowiada znajdujący się we wnętrzu ekspresu młynek żarowy z 13-stopniową regulacją stopnia mielenia ziaren. Po zaparzeniu, kawowe fusy lądują w specjalnym pojemniku, który może pomieścić 14 porcji zużytej kawy. Całym urządzeniem sterujemy za pomocą elektronicznego panelu sterowania wyposażonego w pokrętło wyboru oraz diody informujące o trybie, w jakim urządzenie aktualnie działa. Jako dodatkowe wyposażenie ekspresu, producent załącza tackę na skropliny, miarkę przeznaczoną do mielonej kawy, podstawkę na filiżanki i pasek do badania twardości wody.

Funkcje ekspresu

Ekspres ciśnieniowy DeLonghi ECAM 22.110 B oferuje swoim użytkownikom szeroką gamę funkcji i programów. System Cappuccino umożliwia niemal automatyczne przygotowanie ulubionej mlecznej kawy. Urządzenie z łatwością przygotuje napój, których będzie się charakteryzował gęstą, kremową pianką. Dla bardziej wymagających użytkowników przewidziano program opierający się o ustawienia osobiste. Indywidualnie ustalone proporcje wody i użytej kawy pozwolą każdemu na przygotowanie napoju według własnego gustu. Program automatyczny opiera się na z góry określonych, fabrycznie ustawionych proporcjach. W oparciu o te ustawienia ekspres przygotuje dla nas dużą lub małą kawę espresso. Dodatkowo można skorzystać z funkcji umożliwiającej przygotowanie dwóch kaw jednoczenie – w tym celu należy wcisnąć odpowiedni przycisk znajdujący się na panelu sterowania. Regulowanie mocy kawy odbywa się za pomocą specjalnego pokrętła umieszczonego w centralnej części urządzenia. Użytkownik ma także możliwość dostosowywania temperatury parzonego napoju do własnych preferencji.

Ponadto ekspres ciśnieniowy DeLonghi ECAM 22.110 B posiada szereg funkcji odpowiadających za konserwację i czyszczenie urządzenia. Automatyczne wyłączanie ekspresu pozwala ustawić czas, po którym sprzęt samodzielnie się wyłączy (domyślnie są to 2 godziny), a specjalna funkcja ECO gwarantuje niższy pobór energii kosztem czasu, jaki trzeba poświęcić na przygotowanie napoju.

Kawa ziarnista i kawa mielona

DeLonghi ECAM 22.110 B umożliwia parzenie napoju zarówno z kawy ziarnistej jak zmielonej. Aby skorzystać z kawy już zmielonej, należy użyć dołączonej do urządzenia miarki i wsypać odmierzoną ilość kawy do specjalnego lejka. Miłośnikom mocniejszej kawy nie polecamy korzystania w tym trybie z funkcji parzenia dwóch kaw jednocześnie – przygotowany w ten sposób napój może nie być wystarczająco mocny. Wspomniany wcześniej w pełni regulowany dozownik kawy pozwala na dużą różnorodność w wyborze filiżanek i szklanek. To z pewnością bardzo dobra wiadomość dla amatorów latte podawanych w wysokich szklankach.

Podsumowanie

Ekspres ciśnieniowy DeLonghi ECAM 22.110 B to bardzo proste w obsłudze, automatyczne urządzenie, które pozwala użytkownikowi zaparzyć wyborną kawę. Nie zajmuje wiele miejsca, a jego atrakcyjny design świetnie wpisuje się w kuchenne aranżacje. Ekspres można szybko i łatwo wyczyścić, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz – z pomocą odpowiednich programów konserwujących. Zaparzanie kawy z pomocą opisanego urządzenia jest instynktowne i dostarcza wiele przyjemności. Szeroki zakres oferowanych funkcji sprawia, że zarówno miłośnicy mocnych, czarnych kaw i amatorzy bardziej mlecznych napojów powinni być zadowoleni z uzyskiwanych napojów.

 

Polecane ekspresy ciśnieniowe DeLonghi


Ekspres ciśnieniowy DeLonghi ECAM 22.110 B recenzja, specyfikacja, dane techniczne
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *