Jak działa Dual SIM w smartfonach Lenovo? Czym jest Dual SIM?

Istnieje wiele modeli Lenovo, które obsługują funkcję Dual SIM. Rozwiązanie, oferujące obsługę dwóch kart SIM w naszych smartfonach, pozwala na korzystanie z dwóch kart SIM równocześnie.

Wyróżniamy kilka odmian tej funkcji:

Dual SIM w trybie pasywnym (passive)

Jest to najprostszy, najmniej zaawansowany tryb Dual SIM w naszych telefonach. W większości przypadków są dwa sloty, leżące obok siebie. Można umieścić w nich dwie karty SIM, ale tylko i wyłącznie jedna jest aktywna.  Druga z nich – jak wskazuje na to nazwa trybu – jest pasywna. Sami możemy określić i wybierać tę kartę, z której w danej chwili chcemy skorzystać. Jeżeli chcemy skorzystać z usług drugiej, musimy ręcznie przełączyć ją w ustawieniach telefonu. Obecnie tryb rzadko spotykany i przestarzały.

Dual SIM w trybie standby (Dual SIM Standby, DSS)

Obydwie karty są w tak zwanym trybie gotowości i obydwie są aktywne (działają równocześnie) – do czasu. W razie wykonania połączenia głosowego, wysłania SMS lub połączenia z Internetem za pomocą jednej z nich. Wówczas, tylko jedna karta jest aktywna. Dzieje się tak, ponieważ obie karty SIM naprzemiennie korzystają tylko z jednej anteny GSM, która wbudowana jest w nasz smartfon.

W praktyce może oznaczać to przerywanie transmisji danych, gdy akurat na jednej karcie korzystamy z Internetu, a na drugą ktoś do nas zadzwoni, a my odbierzemy połączenie. Takie sytuacje mogą stać się uciążliwe dla użytkownika. Mimo to tryb Dula SIM standby jest dalej najpopularniejszym trybem i bardzo często spotykanym w smartfonach, nawet tych za kilkaset złotych.

Dual SIM w trybie aktywnym (Dual SIM Active, DSA)

Najbardziej zaawansowany funkcja Dual SIM i jednocześnie, niestety rzadko spotykany w smartfonach. Jeśli się z nim spotkamy to tylko w tych droższych i dobrze wyposażonych telefonach. Wiąże się to z tym, że producent musi nieznacznie przeprojektować urządzenie tj. wyposażyć je w dwie odrębne anteny GSM – co wiąże się na przykład z wyższą ceną urządzenia.

W trybie aktywnym obydwie karty działają równocześnie i pozostają aktywne nawet w chwili, prowadzenia rozmowy albo korzystania z Internetu. Co ciekawe, osoba próbująca  dodzwonić się do kogoś, gdy ten już prowadzi konwersację, usłyszy natychmiast informację, że musi poczekać na połączenie. Z kolei my będziemy mogli zdecydować, czy chcemy zawiesić aktualne połączenie i od razu przełączyć się na drugie. Istnieje także możliwość przełączenia się ponownie na pierwszą rozmowę (nie kończąc drugiej).
Smartfonów z trybem aktywnym jest stosunkowo mało, a jeśli już jakiś spotkamy, to na pewno będzie trochę kosztować. Problemem tego trybu jest fakt, że dwie anteny i aktywne dwie karty mocniej obciążają baterię. W trybie aktywnym możemy określić, która karta ma służyć do LTE, a która do 3G, choć jak pamiętam, ta opcja występuje też często w trybie standby. W nielicznych smartfonach obydwa sloty mogą obsługiwać sieć LTE.

Chyba nikt nie umie podać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaki tryb Dual SIM jest najlepszy. Wszystko zależy od potrzeb i tego, w jaki sposób chcemy korzystać ze smartfonu z dwiema kartami. Na rynku pojawiły się modele korzystające z praktycznie każdej

 

W modelu Lenovo K5 korzystamy z Dual SIM z prawdziwego zdarzenia. Na taki zaszczyt zasługuje przede wszystkim dlatego, że nie spotkamy tu żadnych hybrydowych slotów, czy innych półśrodków. W tym smartfonie znalazło się miejsce na dwie karty SIM, jak i na rozszerzanie pamięci za pomocą kart microSD. Kolejnym, pozytywnym zaskoczeniem jest to, że obie karty mogą pracować jednocześnie i obie obsługują wydajnie transmisję danych. Za takie rozwiązanie należą się brawa – solidna robota.

 

Lenovo K6 LTE DUAL SIM obsługuje dwie karty SIM (Dual SIM) w technologii LTE.

 

Lenovo P2 Dual SIM – ten model także korzysta z dwóch kart SIM. To telefon z wyższej półki. Funkcje zostały  dokładnie przemyślane i zaprojektowane tak, aby zapewniać wysoki standard i zadowolić klienta. Model został pozytywnie oceniony użytkowników. Nieprzeciętny design, sprawność systemu, wydajność oraz duży wyświetlacz i szczególnie pojemna bateria to cechy idealnego telefonu. Zaskakujące jest, że Lenovo P2 posiada dual SIM standby, zamiast active. Co prawda, jest to rozwiązanie spotykane rzadko, ponieważ wymaga osobliwej konstrukcji urządzenia. Krótko mówiąc, potrzebne są dwie anteny GSM. Dual SIM active pozwala, aby obydwie karty pozostały aktywne przez cały czas. Takie rozwiązanie  jest spotykane w: Samsung Galaxy Note 3 N9002, HTC One M7 Dual Sim, a także w Asus Zenfone ZE551ML.

Polecane smartfony Lenovo


Jak działa Dual SIM w smartfonach Lenovo? Czym jest Dual SIM?
4.8 (95%) 4 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *