Dysk Seagate Barracuda 500GB 2.5″ SATA III (ST500LM030) – dane techniczne, specyfikacja, recenzja

Marka Seagate jest jednym z czołowych producentów nośników HDD, a jej oferta jest dość mocno zróżnicowana. Wśród topowych dysków tego producenta znajdują się nośniki z linii Barracuda, jak właśnie HDD Seagate ST500LM030 Barracuda 2.5” 500 GB. To nośnik chętnie wybierany i dobrze oceniany przez użytkowników. Jakie ma parametry? Czy faktycznie warto po niego sięgnąć?

Dysk HDD Seagate ST500LM030 Barracuda 2.5” 500 GB – dane techniczne oraz cena

Dysk HDD Seagate Barracuda 500 GB to jeden z popularniejszych nośników o tej pojemności. Jego parametry są dopracowane, a cena atrakcyjna. Jest to dysk w formacie 2.5”, a w związku z tym jest bardzo chętnie wybierany do komputerów osobistych domowych i firmowych. Oto jego specyfikacja techniczna:

Dysk HDD Seagate Barracuda ST500LM030 500 GB 2.5 – specyfikacja

Producent Seagate
Linia Barracuda
Format dysku 2.5 ’’
Rodzaj dysku HDD
Pojemność dysku 500 GB
Interfejs SATA III
Pamięć podręczna 128 MB
Prędkość obrotowa 5400

Dysk HDD Seagate Barracuda 2.5 500 GB (ST500LM030) – sugerowane zastosowanie, użyte technologie

Dysk HDD Seagate Barracuda o pojemności 500 GB i formacie 2.5” to nośnik, który doskonale sprawdzi się zarówno w komputerze stacjonarnym, jak również w laptopie. Poręczny rozmiar idzie w parze z wysoką wydajnością, solidną konstrukcją i niezawodnym działaniem. Dysk dysponuje 128 MB pamięci podręcznej, a prędkość obrotowa wynosi 5400 obrotów/min. Jest to nośnik wyposażony w szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które dają mu przewagę nad wieloma innymi rozwiązaniami.

  • Dysk Seagate Barracuda 500 GB ST500LM030 2.5 SATA III to nośnik wyposażony w technologię wielopoziomowego buforowania – Multi-Tier Catching (MTC). Dzięki temu rozwiązaniu dysk ten charakteryzuje się lepszymi parametrami, a szczególnie wyższą wydajnością, co przekłada się na realne korzyści użytkowe, jak szybsze ładowanie się gier, szybsze wczytywanie plików i aplikacji.
  • Dysk Seagate Barracuda 500 GB to nośnik o podwyższonej odporności na uszkodzenia i o wysokiej trwałości. Z tego względu jest on chętnie wybierany jako magazyn danych lub pod domowe archiwum.
  • To dysk wyposażony w pamięć NAND Flash – dzięki temu zapewnia on wyższą wydajność podczas zapisu i odczytu danych, a wszystko to dzięki lepszej optymalizacji przepływu informacji.
  • Format 2.5” – doskonałe rozwiązanie do komputerów PC i laptopów – ale też do urządzeń All-in-one i innego rodzaju sprzętów. To bardzo uniwersalny i praktyczny rozmiar dysku, a jego pojemność 500 GB to dość, by pomieścić sporą kolekcję zdjęć, liczne programy lub zapewnić przestrzeń dyskową na gry i multimedia.

Nośnik HDD Seagate ST500LM030 Barracuda 2.5” 500 GB SATA3 to rozwiązanie dedykowane do komputerów osobistych, a w szczególności do urządzeń domowych, gamingowych, ale też biurowych. To dobra alternatywa dla tańszych nośników o słabszych parametrach.

Dysk Seagate ST500LM030 500 GB SATA III – zalety i wady

Zakup dysku HDD warto poprzedzić nie tylko rzutem oka na specyfikację nośnika, ale też przeanalizować jego kluczowe atuty i mankamenty.

Zalety Wady
Stabilne działanie, bezproblemowa praca dysku. Pojemność może okazać się zbyt niska.
Poręczny i uniwersalny format – zarówno do komputerów PC, jak również laptopów i innego rodzaju urządzeń. Prędkość obrotowa mogłaby być wyższa.
Dobry stosunek ceny do jakości.
Dobra renoma producenta.

Dysk Seagate Barracuda 2.5” 500 GB SATA III (ST500LM030) – czy warto?

Oferta dysków HDD o pojemności 500 GB, w formacie 2.5” i o interfejsie SATA III jest bardzo szeroka, ale to właśnie model Seagate Barracuda ST500LM030 cieszy się dużą popularnością i jest chętnie wybierany przez kupujących. Wynika to z wielu czynników, a przede wszystkim z dobrego stosunku ceny do jakości – jest to nośnik wydajny, niezawodny i szybki, a przy tym nie jest przesadnie kosztowny.

Jeśli szukamy nośnika o tej pojemności, to model ST500LM030 Seagate Barracuda wydaje się bardzo dobrym wyborem – dysponuje sporą pojemnością pamięci podręcznej, jest cichy, szybki i solidnie wykonany, a poza tym ma uniwersalny format i nie kosztuje wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *