Drukarka sieciowa, jaka jest najlepsza, jak podłączyć, jak wybrać?

Drukarka sieciowa to sprzęt podłączony do sieci lokalnej, który może obsługiwać wiele komputerów i innych urządzeń elektronicznych jednocześnie. Takie rozwiązanie często używane jest w biurach, ponieważ oszczędza czas i energię elektryczną. Co raz częściej jednak drukarki sieciowe są spotykane w domach, w których roi się od sprzętu elektronicznego.

Jaka drukarka sieciowa do domu jest najlepsza?

Asortyment drukarek sieciowych jest ogromny, pojawia się więc pytanie jak wybrać optymalny sprzęt. Po pierwsze trzeba liczyć się z tym, że jest to sprzęt wyższy jakościowo o kilka półek od tradycyjnych drukarek, co naturalnie wiąże się także z wyższą ceną. Drukarki sieciowe mają na ogół o wiele więcej funkcji i znacznie lepsze parametry, niż drukarki tradycyjne. Warto także pamiętać, że rynek drukarek sieciowych jest już dość mocno zróżnicowany. Przed dokonaniem zakupu należy więc zwrócić uwagę na takie cechy jak:

  • Szybkość druku.
  • Pojemność podajników (sięgająca nawet 4 000 stron).
  • Możliwość kontrolowania ilości druku – Z drukarki sieciowej korzystać mogą wszyscy domownicy, jeżeli więc obawiasz się, że np. twoje dzieci będą drukować bez umiaru, co może być kosztowne, to zainteresuj się tym, jakie możliwości kontrolowania liczby wydrukowanych stron daje dany model drukarki.
  • Dostępność modułów wykańczających, które nadają drukom bardziej elegancki i profesjonalny styl.
  • Możliwość podłączenia sprzętów poprzez sieć Wi-Fi i/lub Bluetooth.
  • Prędkość wysyłania polecenia wydrukowania z danego komputera do drukarki – w przypadku połączenia np. przez Wi-Fi może to trwać kilka, kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt sekund. In prędkość przesłania polecenia wydruku jest mniejsza tym lepiej.
  • Dostępność funkcji Touch & Print, która ma znaczenie, gdy chcemy często drukować z urządzeń mobilnych takich jaki tablety czy smartfony. Dzięki tej funkcji wystarczy wcisnąć odpowiedni dokument/zdjęcie w pobliżu drukarki, a zostanie ono automatycznie wydrukowane. Takie rozwiązanie bardzo ułatwia drukowanie z urządzeń mobilnych.
  • Wszystkie inne elementy brane pod uwagę przy kupnie każdej drukarki, takie jak np. ceny tuszu, czy też możliwość druku i skanowania obustronnego.

poradnik, Drukarka sieciowa

 Jak podłączyć drukarkę sieciową w domu?

Aby drukarka była w stanie współpracować z kilkoma komputerami, należy utworzyć sieć domową. Następnie należy tak skonfigurować drukarkę aby stała się ona osobnym urządzeniem w tejże sieci. W tym celu należy nadać drukarce nazwę, a także adres IP.  Kiedy już tego dokonamy, to trzeba dodać drukarkę we wszystkich komputerach (zainstalować odpowiednie sterowniki) i innych sprzętach, z których mamy zamiar drukować. Należy pamiętać by cały proces konfiguracji przeprowadzić na włączonej drukarce. Instrukcja konfiguracji może pozornie brzmieć nieco skomplikowanie, jednak w najnowszych wersjach Windowsa proces ten przebiega niemal automatycznie. Drukarka sieciowa może być podłączona do komputerów za pomocą kabli lub poprzez Wi-Fi co jest znacznie wygodniejsze, bardziej funkcjonalne i bardziej estetyczne. Co więcej, drukarka sieciowa podłączona przez Wi-Fi lub też Bluetooth daje możliwość wygodnego druku z takich sprzętów jak Tablet czy Smartfon z systemem Android.

Polecane drukarki sieciowe

Drukarka sieciowa, jaka jest najlepsza, jak podłączyć, jak wybrać?
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *