Dron do złożenia. Jaki wybrać?

Drony, czyli miniaturowe, zdalnie sterowane obiekty latające były dostępne jedynie dla wojska. Dzięki rozwojowi technologii te minihelikoptery może już zakupić właściwie każdy. Stały się one swoistymi zabawkami dla dużych chłopców. Dron może być sterowany przez komputer, tablet czy smartfon. Jest stosunkowo prosty w obsłudze i daje naprawdę duże możliwości.

773152_0_f

Dla kogo jest dron?

Właściwie dla każdego. Na pewno przyciąga wszystkich miłośników nowinek technologicznych. Spodoba się także tym poszukującym fascynujących i wciągających zabawek dla dorosłych. Dron posłuży nie tylko celom rekreacyjnym. Można nim nagrywać wysokiej jakości filmy, robić zdjęcia niedostępnych dotąd miejsc. To zabawka na miarę XXI wieku dostępna dla wszystkich.

Jak wybrać najlepszy dron?

Mimo, że drony są stosunkowo młodym produktem na polskim rynku, to już można spotkać bardzo wiele ich modeli oferowanych przez producentów. Dzięki temu coś dla siebie znajdą i amatorzy poszukujący po prostu dobrej zabawy, i profesjonaliści wykorzystujący drony do pracy. Każda z tych grup ma zupełnie inne wymagania i kieruje się odmiennymi kryteriami przy zakupie.

Profesjonaliści będą poszukiwać sprzętu bardzo zaawansowanego, na pewno drogiego, dające ogromne możliwości. Amatorom natomiast nie będzie tak bardzo potrzebny GPS jak dobra kamera HD tworząca wysokiej jakości filmy.

Niebywale istotnym czynnikiem w wyborze dronu jest materiał i jakość wykonania. To sprzęt wyjątkowo narażony na liczne mechaniczne urazy i obtłuczenia. Najmniej trwałe będą drony z tworzyw sztucznych, najbardziej z włókien węglowych czy lekkich metali.

Ważny jest również czas pracy. Sprzęty amatorskie zwykle nie pracują dłużej niż 10 minut od ładowania. Ktoś chcący dłuższej zabawy powinien zatem zwrócić na to baczną uwagę.

Nie bez znaczenia jest także kamera w dronie. Warto wiedzieć, że tańsze, amatorskie modele nie są w ogóle w nią wyposażone. Aby kamera mogła tworzyć faktycznie sensowne, wysokiej jakości ujęcia, nie warto schodzić poniżej jakości HD.

Zapoznaj się z najlepszymi dronami.

Dron do złożenia. Jaki wybrać?
4 (80%) 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *