Dell Vostro 3568 Intel Core i3-6100U – recenzja, dane techniczne

Kolejna propozycja firmy Dell to seria Vostro 3568. Stworzone zostały jako niskobudżetowe laptopy, które mają zastosowanie głównie do pracy biurowej.

Obudowa

Obudowa laptopa Dell Vostro 3568 nie zmieniła się w porównaniu do poprzedniego modelu. Cała przygotowana została z plastiku, jest to zrozumiałe ze względu na niską cenę urządzenia. Przez to model podatny jest na wykrzywianie, odkształcanie, obudowa nie jest szczególnie solidnie wykonana. Co więcej, bardzo szybko ulega zabrudzeniu, przeważnie na obudowie można zobaczyć odciski palców. Zawiasy, jakie zostały zastosowane pracują bardzo ciężko, co powoduje, że ekran musimy odchylać dwoma rękami. Próbą ożywienia tej obudowy, było zastosowanie przez twórców połyskujących wstawek, które okalają korpus laptopa. Choć ciemny plastik wygląda dość topornie, to zapewnia większą odporność na przypadkowe zarysowania powierzchni.

Zobacz produkt w sklepie morele.net

Złącza

Laptop wyposażony został w złącze HDMI umieszczone z lewej stronu obudowy. Podobnie jak w starszym modelu, tutaj również znajduje się analogowe złącze D-Sub, umieszczone obok HDMI. Z lewej strony znajdują się także dwa porty USB 3.0. Czytnik kart pamięci umiejscowiony jest po prawej stronie obudowy, a obok jest pojedyncze złącze USB 2.0, gniazdo audio oraz czytnik płyt.

Ekran

Laptop wyposażony został w wyświetlacz o przekątnej ekranu 15,6”. Matryca HD typu TN charakteryzuje się rozdzielczością 1366 x 768 pikseli. Ekran uzupełniono matową powłoką niwelującą odblaski z otoczenia, dzięki czemu doskonale nadaje się do pracy na zewnątrz. W najjaśniejszym fragmencie zachowuje głęboką czerń, a samą jasność można regulować na 10 poziomach. Ekran wyróżnia się tym, że podczas użytkowania nie występują żadne uloty światła. Niestety są tutaj dosyć małe kąty widzenia i tylko przyzwoita jakość generowanych kolorów. Urządzenie nie jest przeznaczone do szczególnie zaawansowanej pracy graficznej, dlatego nie należy zbytnio przejmować się całkowitą jakością wyświetlacza.

Klawiatura

Nowszy model Dell Vostro 3568 posiada tę samą klawiaturę, jak poprzednik. Charakteryzuje ją standardowy układ klawiszy oraz delikatne zwiększenie płytek w dolnym rzędzie. Dodatkowo klawiatura nie posiada odstępu między dolną i górną strzałką kierunkową- są to jedyne odstępstwa, jakie wyróżniają model Vostro 3568. Klawiatura wyróżnia się dużą sprężystością mechanizmu, która najbardziej wyczuwalna jest na ostatnim etapie przemieszczania się klawisza. Sam skok klawiszy jest dosyć krótki i dobrze odbierany przez użytkownika.

Wydajność

Model dysponuje procesorem Intel Core i3-6100U, który należy do szóstej generacji jednostek (seria Skyline). Bazowe taktowanie rdzeni CPU wynosi 2,3 GHz. Urządzenie pracuje z ograniczoną częstotliwością efektywną 1066 MHz. Procesor jest podatny na zjawisko dławienia taktowania, przy jego maksymalnej pracy. W trakcie przeglądania treści internetowych, załącza się układ chłodzenia, odgłos jest słyszalny w normalnym środowisku. Przez większość czasu pozostaje on jednak w spoczynku.

Dane techniczne

PROCESOR Intel Core i3-6100U
KARTA GRAFICZNA Intel HD Graphic 520
MATRYCA 15,6 cali, 1366 x 768 pikseli
PAMIĘĆ DDR4-2400, 4 GB RAM
DYSK TWARDY 128 GB
ZŁĄCZA 1x USB 2.0, 2x USB 3.0, 1x VGA/D-Sub, 1x HDMI, gniazdo audio, czytnik kart SD
AKUMULATOR Litowo-jonowy 40 Wh
KAMERA 720P

Zalety Dell Vostro 3568:

  • Niska cena zakupu
  • Wystarczająca wydajność dla większości użytkowników
  • Komfortowa praca z klawiaturą
  • Wytrzymałość pulpitu roboczego
  • Układ chłodzenia gwarantuje niskie temperatury

Wady Dell Vostro 3568:

  • Odgłosy trzasków przy użytkowaniu komputera
  • Mało wytrzymała na wykrzywianie obudowa
  • Przeguby nie tłumią wystarczająco drgań korpusu
  • Skromna obszerność palety barw

Podsumowanie

Laptop Dell Vostro 3568 nie różni się zbytnio od swojego poprzednika- Vostro 3558. Ten model został jednak wyposażony dodatkowo w wyjście HDMI, zrezygnowano z klapy serwisowej, która znajdowała się na spodzie korpusu. W porównaniu do poprzedniego modelu, wyróżnia się większa wydajnością oraz zyskiem energetycznym.

Polecane laptopy HP


Dell Vostro 3568 Intel Core i3-6100U – recenzja, dane techniczne
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *