Dell U2415 vs Dell U2412M. Który z nich warto wybrać?

Zapraszamy na porównanie dwóch monitorów  marki Dell. Sprawdź wszystkie ich parametry i zastosowania.

Monitory Dell – modele

Modele, które dziś porównujemy to sprzęty z nieco wyższej półki cenowej. Czy oznacza to, że mamy do czynienia z produktami klasy premium? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy dokładnie sprawdzić wszystkie parametry techniczne obydwu monitorów. Warto również zwrócić uwagę na wygląd i konstrukcję urządzeń. Kluczową rolę przy zakupie odegra stosunek jakości do ceny. Wszystkie te informacje zamieściliśmy w naszym poradniku. Czy warto wybrać monitor Dell U2415 lub Dell U2412M?

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Dell U2415 vs Dell U2412M – specyfikacja techniczna

Najważniejszą kwestią przy zakupie monitora jest oczywiście jego potencjał technologiczny. Czy sprzęty marki Dell sprostają wymaganiom klientów? Sprawdź, czym się wyróżniają i gdzie znajdą zastosowanie. Wszystkie najważniejsze parametry techniczne przedstawiliśmy w poniższej tabeli. Warto się z nią zapoznać, aby podjąć właściwą decyzję o zakupie.

Parametry i technologie Dell U2415 Dell U2412M 
Przekątna ekranu 24,1 cala 24 cale
Rodzaj podświetlania LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 6 ms 8 ms
Format 16:10 16:10
Rozdzielczość 1920 x 1200 1920 x 1200
Zastosowanie Do zastosowań profesjonalnych Do zastosowań profesjonalnych
Najważniejsze funkcje
  • Duża możliwość regulacji
  • Uniwersalna łączność
  • Maksymalna elastyczność
  • Bardzo bogaty zakres ustawień
  • Funkcja PowerNap
  • Duża możliwość regulacji
  • Uniwersalna łączność
  • Maksymalna elastyczność
  • Bardzo bogaty zakres ustawień
  • Funkcja PowerNap

Pod względem technologicznym to bardzo podobne modele pod niemal każdym względem. Rodzaj podświetlenia w obydwu przypadkach to LED. Długa przekątna ekranu monitorów zapewni komfortową pracę i rozrywkę. Podobnie, jak świetna rozdzielczość na poziomie 1920 x 1200 pikseli. Pozwoli to dostrzec bardzo szczegółowe detale i cieszyć się obrazem o bardzo wysokiej jakości.

Oba monitory charakteryzują się częstotliwością odświeżania obrazu na poziomie 60 Hz. Ten parametr może być istotny dla graczy, podobnie jak czas reakcji. W przypadku modelu Dell U2415 wynosi on 6 ms, natomiast w Dell U2412M – 8 ms. W dobie sprzętów, które potrafią osiągnąć 1 ms i 75 Hz, miłośnicy wirtualnej rozrywki mogą być odrobinę zawiedzeni.

Największym atutem monitorów jest bardzo szeroka gama ustawień, które uczynią naszą pracę komfortową i przyjemną. Możemy dowolnie regulować ustawienie sprzętów, przechylając i obracając ekran na wiele sposobów. Technologia IPS zapewnia świetny widok pod każdym kątem. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość podłączenia myszy, klawiatury, czy wielu innych urządzeń.

Dell U2415 vs Dell U2412M – design

Czas zwrócić uwagę na to, co najbardziej różni oba monitory. Technikalia są bardzo podobne, lecz pod względem designu śmiało możemy wskazać faworyta. Jest nim Dell U2415. Wygląda nadzwyczaj atrakcyjnie i nowocześnie. Jego srebrna podstawa jest bardzo stabilna, sam ekran zajmuje prawie cały obszar przedniej strony monitora. Po obu stronach oraz na górze ekranu widnieją bardzo cienkie ramki w czarnym kolorze. Cała konstrukcja jest bardzo wytrzymała.

Z kolej Dell U2412M prezentuje się bardzo klasycznym wyglądem. Posiada dużą, solidną podstawę oraz klawisze funkcyjne po prawej stronie. Wygląda ładnie, lecz wpisuje się w szerokie standardy.

Dell U2415 vs Dell U2412M – czy warto

Zastanówmy się, czy omawiane monitory są warte naszych pieniędzy? Jeżeli szukamy sprzętu do gier, warto rozejrzeć się za urządzeniami z nieco wyższą częstotliwością odświeżania i szybszym czasem reakcji. Monitory Dell U2415 oraz Dell U2412M sprawdzą się idealnie przy długotrwałej pracy, przeglądaniu internetu, czy również oglądaniu filmów. Świetna rozdzielczość, mnogość ustawień i opcji oraz atrakcyjny design to elementy, które świadczą o bardzo wysokiej jakości.

Dell U2415 vs Dell U2412M – cena

Cena monitora Dell U2415 to to 985 zł. Natomiast koszt Dell U2412M to 835zł. Różnica nie jest duża i stanowi kwestię związaną z różnym wyglądem monitorów.

W tym zakresie cenowy możemy spodziewać się bardzo atrakcyjnych możliwości technicznych w wielozadaniowych monitorach. Takie właśnie są omówione tu modele marki Dell. Różnica w cenie nie jest wielka, a oba urządzenia są technologicznie bardzo podobne. Różni je design, który przemawia na korzyść jednego z nich. Stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. Warto przed zakupem sprawdzić wszystkie recenzje sprzętów, aby poznać opinie ekspertów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *