Dell Inspiron 5567 czy Dell Vostro 3568?

O serii Dell Inspiron

Komputery Dell Inspiron to seria sprzętów wysokiej jakości do pracy w domowym zaciszu, czy też w biurze. Są to pewne rozwiązania z pewnością biznesowe. Dell Inspiron konkuruje z takimi seriami jak Aspire od Acera, Transofmer Book Flip, Vivobookiem i Zenbookiem od Asusa, Envy i Pavilionem od HP, Ideapadem Lenovo czy Satellite Toshiby. Z kolei Dell Vostro korzysta z najnowszych procesorów Intel Core Kaby Lake. Jest to linia tańsza od laptopów Inspiron. Przekonajmy się, na porównaniu dwóch modeli, z czym do klienta przychodzi Dell.

 

Porównanie techniczne

Dell Inspiron 5567 posiada w najmocniejszej konfiguracji procesor Intel Core i7-6700HQ, a Dell Vostro 3568 oferuje Intel Core i7-7500U – a więc lepszy procesor leży w gestii tego drugiego, porównywanego modelu. Co do karty graficznej, w Inspironie mamy AMD Radeon R7 M445 (4096 MB) plus jednostka zintegrowana, a w Vostro Nvidia GeForce 940 MX (4096 MB) oraz jednostka zintegrowana. Jeśli chodzi o pamięć RAM, Inspiron ma w zestawie DDR4-2400, maksymalnie 16 GB, a Vostro – DDR4-2400, maksymalnie 32 GB. Ten drugi więc, ponownie, zapewni nam większą płynność czy wydajność użytkowania. Komputery różnią się matrycami: pierwszy ma matrycę, która cechuje się parametrami: 15.6 cali Full HD (1920×1080), podświetlenie LED, powłoka antyrefleksyjna, a drugiego parametry to 14 cali HD (1366×768), podświetlenie LED. Jeśli zaś chodzi o dysk twardy, Inspiron ma zainstalowany do 2 TB HDD, do 256 GB SSD, a Vostro: do 1 TB HDD, do 256 GB SSD. Na pierwszym więc zmieścimy więcej danych. Co do złączy komputerowych, Inspiron ma zamontowane 2 USB 3.0, 1 USB 2.0, 1 HDMI, gniazdo audio typu combo, czytnik kart SD, SDHC, SDXC, MMC, a Vostro ma zamontowane 3xUSB 3.0, 1 HDMI, 1 VGA, gniazdo audio typu combo, czytnik kart SD, a więc wygląda to u Vostro nieco bardziej nowocześnie. Co do wymiarów, Dell Inspiron 5567 jest naturalnie większy od Dell Vostro 3568, gdyż ma większą matrycę o prawie 2 cale. W obu sprzętach zainstalowano głośniki stereo, bez szczególnej technologii dźwiękowej, jak i te same akumulatory – litowo-jonowe o mocy 42 Wh. Co do dodatków, w Inspironie są to kamera na podczerwień oraz napęd DVD, a w Vostro kamera 720p i podświetlana klawiatura. Jeśli chodzi natomiast o zastosowane technologie, w Inspironie są to Enhanced Intel SpeedStep, Hyper Threading, OS Guard, Turbo Boost 2.0, WiDi, a w Vostro – dokładnie te same.

 

Obudowy

Wykonana przede wszystkim z plastiku, co jest typowe dla urządzeń Della, obudowa Dell Inspiron 5567 jest przede wszystkim dość przeciętnie sztywna oraz nieodporna na wygięcia. W użytku domowym natomiast nic nie powinno jej zagrozić. Zestaw złączy ma charakter bardzo podstawowy – użytkownicy mają trzy porty USB oraz jeden port HDMI – czytnik kart i napęd DVD z funkcją nagrywania w wątpliwy sposób rekompensują ten dość słaby zestaw. Co do Dell Vostro 3568, obudowa wykonana jest z tworzyw sztucznych oraz z metalu – jej sztywność jest więc na dość wysokim poziomie. Przede wszystkim, Dell Vostro jest bardzo lekki – waży ok. 1,6 kg, co oznacza, że może mieć charakter jak najbardziej mobilny. Zaletą tego urządzenia jest to, że cała obudowa jest odporna na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Laptop jest, krótko mówiąc, solidny i prezentuje się atrakcyjnie. Nie ma natomiast klapy serwisowej, co może być dla niektórych wadą sprzętową.

 

Ceny
W najmocniejszej możliwej konfiguracji, laptop Dell Inspiron 5567, w której jest procesor Intel Core i7-6700HQ oraz dedykowana karta graficzna, to koszt rzędu około 4000 złotych. Wersje pracujące na nowych procesorach Kaby Lake są o kilkasey złotych tańsze. Cena więc najbardziej okrojnego modelu to wydatek około 2000 złotych. Cena Dell Vostro 3568 prezentuje się dość podobnie. Za najlepszy możliwy zestaw potencjalny użytkownik musi zapłacić około 4000 złotych – za konfigurację wyposażoną w i7-7500U procesor, dedykowaną kartę graficzną oraz 8 GB RAM. Gdy zdecyduje się na zintegrowaną jednostkę GPU lub słabsze procesory, wydatek ten zredukuje się do poziomu od 2500 do 3500 złotych.

Dell Inspiron 5567 czy Dell Vostro 3568?
5 (100%) 2 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *