Czym jest Tethering? Jak działa?

Wielu użytkowników nowoczesnych urządzeń mobilnych na pewno spotkało się z tym pojęciem, buszując po ustawieniach i opcjach swojego smartfona lub tabletu. Użytkownicy mają jednak często problem z Tetheringiem- nie wiedzą, czym jest, jak działa oraz jak poprawnie go włączyć. W artykule skupimy się na wymienionych kwestiach i dokładnie opiszemy Tethering.

Jak działa Tethering?

Tethering jest metodą przesyłania Internetu między telefonem komórkowym a komputerem lub innym urządzeniem mobilnym. Tethering może odbywać się za pomocą przewodu USB lub modułu Bluetooth albo Wi-Fi.

Tethering to inaczej udostępnianie sieci komórkowej w ramach pakietu danych innemu urządzeniu za pomocą smartfona lub tabletu. Dzięki ogromnemu postępowi techniki możliwa stała się transmisja danych za pomocą urządzeń mobilnych na poziomie kilku, a nawet kilkunastu Mb/s.

Udostępnianie dostępu do sieci w ten sposób powoduje, że operator nalicza nam opłaty związane z użytkowaniem sieci przez inne urządzenia, którym udostępniamy sieć. Pamiętajmy, że tethering odbywa się wyłącznie przez udostępnianie Internetu z dostępnego pakietu danych wykupionych u operatora sieci komórkowej.

Tethering

Jak włączyć Tethering?

Tethering włącza się najczęściej w menu opcji lub ustawień swojego smartfona, lub tabletu. Po załączeniu tej opcji urządzenie mobilne jest traktowane jako modem, a kontrola nad tym modemem przejmowana jest przez komputer lub inne urządzenie, któremu udostępniamy sieć.

Przenośny punkt dostępu do Internetu może być obsługiwany przez kilka urządzeń. Opcja ta jest niezwykle pożyteczna podczas wspólnej jazdy samochodem lub spotkania ze znajomymi, gdzie każdy potrzebuje dostępu do sieci.

Włączanie Tetheringu w urządzeniach mobilnych z systemem Android jest bardzo proste i sprowadza się do trzech- czterech tapnięć palcem w ekran. Najczęściej w Menu Ustawień lub opcji znajdziemy zakładkę ustawień sieci bezprzewodowych, w których należy szukać Tetheringu lub udostępniania sieci komórkowej.

Należy wziąć pod uwagę zwiększony pobór energii przez smartfon lub tablet, a także oczywiste zużywanie pakietu danych posiadanych na smartfonie lub tablecie przez urządzenie, któremu udostępniamy sieć.

Najlepszą opcją na włączenie Tetheringu jest połączenie urządzeń za pomocą przewodu USB. Przesył jest wtedy szybki, bezproblemowy i niezakłócony. W przypadku połączenia urządzeń przez moduł Bluetooth mogą wystąpić problemy z transmisją w przypadku, gdy urządzenia będą od siebie zbyt oddalone. Tethering przez hotspot Wi-Fi umożliwia nam z kolei podłączenie kilku urządzeń jednocześnie.

Polecane smartfony

Czym jest Tethering? Jak działa?
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *