Czym będzie AMD VEGA? [Aktualizacja wątku]

Ilość nowości od AMD sprawia, że fani Czerwonych zacierają ręce. Nowe gamingowe karty graficzne od AMD mogą mocno namieszać na rynku i całkiem nieźle konkurować z nowymi GeForcami GTX z serii 10xx.

Możliwości nowej karty graficznej od AMG – Vegi zostały zaprezentowane podczas uruchomienia w 4K w najnowszego DOOM’a na API Vulkan. W tym teście wydajności Vega pobiła faworyta – podkręconego do 1911 MHz GeForca GTX 1080 i osiągnęła ponad 10% przewagę.

Pojawiają się również głosy, jakoby test był z góry przesądzony. Deweloper stojący za produkcją – Id Software ponoć faworyzuje sprzęt od AMD. Z drugiej strony podczas testu nie zadbano o odpowiednią wentylację układu, co przyczyniło się do powstania throttlingu, czyli spadku wydajności spowodowanego słabym chłodzeniem karty. AMD chcąc utajnić wygląd swojego nowego produktu, zaślepiło otwory w obudowie karty.

AMD VEGA

Mimo to specyfikacja AMD Vega prezentuje się obiecująco. Przewidywana 2048-bitowa szyna pamięci i 8 GB pamięci HGM2 z przepustowością na poziomie 512 GB/s robią wrażenie. Jak widać, podstawy do konkurowania z nowymi GeForcami są spore, jednak na bardziej obszerną specyfikację musimy poczekać. Premiera AMD Vega została ogłoszona na początek 2017 roku.

Aktualizacja

Stało się, AMD ogłosiło nowe karty serii Vega! Sprawdź dokładną specyfikację najnowszych kart graficznych czerwonych!

Polecane karty graficzne AMD

Czym będzie AMD VEGA? [Aktualizacja wątku]
5 1