Czy Samsung Galaxy S7 jest wodoodporny i wodoszczelny?

Koreańska firma podczas reklamowania Samsunga Galaxy S7 często chwaliła jego wodoodporność. Użytkownicy pozostali bezlitośni i wielokrotnie sprawdzali, czy telefon faktycznie jest w stanie wytrzymać pod wodą dłużej niż kilka chwil. Smartfon na dobre zadomowił się na rynku, wobec czego dzięki testom wielu YouTuberów możemy określić, czy faktycznie Samsung Galaxy S7 jest wodoszczelny.

Norma IP68 sprawdza się tu naprawdę dobrze. Telefon dzięki odpowiednio szczelnej konstrukcji obudowy jest w stanie wytrzymać na głębokości półtora metra. Norma określa maksymalny czas zanurzenia na około 30 minut. W przypadku mniejszej głębokości urządzenie wytrzyma o wiele dłużej.

Przykładowo, gdy umieścimy sprzęt w umywalce lub innym płytkim pojemniku, okaże się, że smartfon bez szwanku poradzi sobie nawet z 16-godzinnym zanurzeniem. Taka wodoszczelność naprawdę robi wrażenie.

Warto również dodać o zabezpieczeniu telefonu od ładowania w przypadku, gdy wewnątrz konstrukcji zostanie wykryta woda. Wodoszczelność Galaxy S7 ma swoje granice. Jeżeli przesadzimy z głębokością, czasem zanurzenia lub ogólnym ciśnieniem wody, może okazać się, że do portu ładowania przedostanie się woda.

Wówczas urządzenie wykryje ją i uniemożliwi ładowanie. Przed naładowaniem, należy pozbyć się wilgoci. Jest to bardzo pożyteczna funkcja, która znacznie podnosi funkcjonalność i bezpieczeństwo telefonu.

Poniżej przedstawiamy test wodoszczelności samsunga S7.

Ranking Samsung Galaxy S7


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *