Czy iPhone 6s jest wodoszczelny?

Grono smartfonów wodoszczelnych z każdym miesiącem się rozszerza. Na początku był to Sony Xperia Z, potem Samsung z modelem Galaxy S5, była też Motorola ze swoimi Moto X. Pytanie brzmi, czy do tej zacnej grupy należy również iPhone 6s od Apple?

Sam producent milczy w specyfikacji smartfona o tym, czy jest on wodoszczelny lub chociaż wodoodporny. Pojawiły się jednak głosy, iż urządzenie jest odporne na zalanie go wodą. Wszystko za sprawą poniższego filmiku w którym to autor testuje telefony zanurzając je w misce wody.

Czy więc iPhone 6s jest wodoszczelny?

Nie. Producent w specyfikacji nie podał kodu IP (International Protection), który miałby wskazywać na wodoszczelność lub wodoodporność smartfona. Eksperyment na powyższym wideo wydaje się jak najbardziej prawdziwy, lecz trzeba pamiętać iż urządzenie zostało zanurzone na niewielkiej głębokości. Gdyby ciśnienie było większe z pewnością skończyłoby się to źle dla telefonu.

Zobacz również czy iPhone 7 jest wodoodporny

Eksperci z iFixit zbadali tę sprawę i to co udało im się ustalić może być dla wielu wielkim zaskoczeniem. iPhone wyposażono w specjalną taśmę chroniącą wnętrze przed dostaniem się cieczy przez szczeliny na styku ekranu oraz obudowy. Apple zabezpieczyło też wszystkie styki i przewody na płycie głównej specjalną warstwą ochroną i stąd tak dobre rezultaty podczas kontaktu z wodą.

Pamiętać jednak trzeba, że producent nigdy nie ogłaszał, iż iPhone jest wodoszczelny lub wodoodporny, więc lepiej nie wystawiać go na takie próby, bo możemy w ten sposób uszkodzić urządzenie.

Akcesoria do iPhone 6s

Czy iPhone 6s jest wodoszczelny?
5 (100%) 2 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *