Czy Google Pixel jest wodoszczelny i wodoodporny?

Wodoszczelność smartfonów Google Pixel to wciąż jeden z częściej podejmowanych tematów związanych z nowymi słuchawkami od giganta z Kalifornii. Nic dziwnego. W erze możliwie wysokich norm IP, gdzie smartfony spełniają certyfikaty IPx7, czy nawet IPx8, Google podeszło to tematu nieco inaczej.

Google Pixel posiada bowiem normę IP53. Co to oznacza? Norma IP53 chronić będzie telefony od zachlapań i tylko od nich. Przypominamy, że pierwsza cyfra normy IP oznacza ochronę od kurzu, natomiast druga od wnikania wody.

Co więcej, norma IPx3 nie oznacza pełnej odporności na zachlapania. Świadczy ona ochronę przed delikatnym padaniem spryskaniem sprzętu lekkim strumieniem wody pod kątem 60 stopni. Teoretycznie smartfon może nie wytrzymać większego deszczu.

Jak wodoszczelność Google Pixel wygląda w praktyce?

Telefon pod względem wodoszczelności został przetestowany już wielokrotnie. Słuchawka o dziwo radzi sobie naprawdę dobrze – o wiele lepiej, niż mogłaby o tym świadczyć jej specyfikacja. Na portalu YouTube istnieje wiele testów różnych użytkowników, którzy testują Google Pixel, zanurzając go w wodzie, czy traktując strugami wody.

Efekty są zadziwiające. Mimo normy IP53 telefon zanurzony na 30 min w płytkim naczyniu wciąż działał bez zarzutu. Prawie. Okazuje się, że po kilku dniach od zanurzenia sprzętu, użytkownik zauważył problem ze szwankującą kamerą.

Test wodoszczelności Google Pixel

Ranking smartfonów

Czy Google Pixel jest wodoszczelny i wodoodporny?
5 (100%) 2 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *