Czy GeForce GTX 1080 otrzyma pamięć GDDR5X, a GeForce GTX 1070 GDDR5?

Choć nie wiemy jeszcze, czy na NVIDIA Editor’s Day producent zaprezentuje nowe układy, które pojawią sie na rynku w czerwcu 2016 roku, to już dziś możemy być praktycznie pewni, że GTX 1080 oraz GTX 1070 otrzymają rdzenie GP104, które wykonano w procesie FinFET 16nm. Dostarczają one ogromny wzrost całkowitej gęstości tranzystorów, a tym samym prowadzą do zwiększenia wydajności.

NVIDIA GeForce GTX 1080 będzie najszybszą kartą opartą o Pascala, dostępną w tym roku. Nie tak dawno do sieci trafiły zdjęcia przedstawiające płytkę drukowaną na której można było dostrzec odsłonięte moduły pamięci GDDR5X. Wszystko więc wskazuje, że najmocniejsza karta będzie korzystała właśnie z tego typu pamięci.

Wraz z GTX 1080 na rynek trafić ma także drugi układ – NVIDIA GeForce GTX 1070. Opierający się na identycznym rdzeniu, co GTX 1080, lecz przeznaczona dla osób mniej wymagających. Wiemy, że karta ta korzystać będzie z pamięci 8 GB GDDR5, przez co jej cena będzie atrakcyjniejsza. Przepustowość, która będzie oferowała, to 256 GB / s.

Polecane zestawy komputerowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *