Czarna lista zasilaczy – jakich producentów unikać?

Wybór zasilacza przy zakupie nowego komputera czy wymianie karty graficznej często jest zaniedbywany. Zawraca się uwagę przede wszystkim na ilość watów i nic poza tym.

To błąd! Zasilacz jest jednym z najważniejszych elementów wydajnego PC. Jeżeli nie działa poprawnie i nie zapewnia stabilnej oraz odpowiedniej mocy dla innych podzespołów, to może być przyczyną wielu problemów. Dlatego też należy dobrać go tak, aby nie sprawiał żadnych kłopotów nawet podczas ekstremalnych obciążeń.

Czarna lista zasilaczy

Tych producentów należy zdecydowanie omijać, ponieważ ich produkty są niepewnej jakości. Wraz z zepsucie się zasilacza istnieje duże ryzyko, że uszkodzą się takie podzespoły, jak np.: płyta główna, dysk twardy, procesor, a w bardzo skrajnych przypadkach – wszystkie elementy. Jeżeli posiadasz zasilacz od jednego z niżej wymienionych producentów, rozważ jego wymianę.

Achieve, Akyga, Aspire, Atlas, Aton, Bandit, Bestec, Carbon, Coba, Codegen, ColorsIt, CompaQ, Computer (DTK COMPUTER, I-Star Computer Co Ltd, JNC Computer Co Ltd, SHG Computers, SUPER FLOWER Computer, SIRIUS COMPUTERS, LOGISYS Computer, DEER Computer Co., LTD Deer), Cube Max, Delux, EC, EuroCase, Everpower, Feel, Fever, Four Star (Four Star Power), Gembird, Hipro, Gigabajt (Megabajt), GoodWatt, Hawk, Hedy, Hiper, Impet, Incore, Intex-Action, I-Box, I-TEC, KingStar, Levicom, Likeenergy, Linkword, L&C, Logic, LOGISYS Patrz „Computer”), Macron, Maxpower, Megabajt, Mercury, Metropilis, Modecom Feel (włącznie z Feel 2 i Feel 3), Mustang, Newton Power, Octec, Pangu, Platin Power, Power, Power Color, Powercomp, Powerfox, Powerlink, Powertec, Procase, ProComp, Octigen, Opengate, Quoltec, Qtechnology, Q-tec, RAIDMAX, Rebeltec, Rubikon, Ropla, Sansun, ShenZhon, Shido, SilenX, Sun Pro, Suntek, TakeMe, Task, TE, TurboPower, Tracer, Tronje, UltraMedia, V Power, Whitenergy, Win, Xilence (produkowane do 2011 r. włącznie), XION, X-power, 2N

Polecane zasilacze

Czarna lista zasilaczy – jakich producentów unikać?
5 1
  • Sporo tych firm, na które trzeba uważać. Chyba lista w kolorze czarnym jest większa od tej w białych barwach 😛
    Ja miałem tak dobry zasilacz, że sam się w połowie spalił, ale komputer uratował. Inaczej pewnie laptop poszedłby na śmieci. Nie wiem, jaki to był producent, ale pewnie wszystko zależy od tego, na co się natrafi – jak to w życiu bywa.