Czajnik z termometrem – jaki wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.

Gotowanie wody na gazie to już przeszłość. Obecnie korzystamy z wysokiej funkcjonalności, które zapewniają nam elektryczne czajniki, które są wyposażeniem każdej nowoczesnej kuchni. Pozwala na przygotowanie wody sprawniej i szybciej. Podczas wyszukiwania odpowiedniego czajnika warto skupić się na jego podstawowych parametrach.

Budowa. Najważniejsze elementy czajnika elektrycznego to dzbanek i podstawa zasilająca.

Grzałka spiralna pozwala na oddawanie ciepła z każdej strony. Natomiast gromadzący się kamień wpływa na zmniejszenie jej efektywności. Producenci zachęcają do zastosowania przynajmniej minimalnej ilości wody, która pozwoli na przykrycie grzałki i jej odpowiednie działanie.

Płaski element grzejny umożliwia zastosowanie mniejszej ilości wody. Dodatkowo jest on bardziej odporny na osadzanie się kamienia. Ocenia się, że modele takich czajników są mniej awaryjne.

czajnik z termometrem

Materiał dzbanka. Najczęściej spotykane z tworzywa sztucznego. Są lekkie i dostępne w różnych kolorach. Większą wytrzymałością cechują się dzbanki wykonane ze stali szlachetnej. Posiadają jednak większą wagę. Ich zaleta to możliwość dłuższego utrzymania temperatury zagotowanej wody. Występują jeszcze dzbanki ceramiczne i szklane.

Moc. Wpływa na czas związany z podgrzaniem wody. Szczególnie wyróżniamy czajniki wyposażone w moc od 1000 do 2400 W. Należy jednak pamiętać o zasadzie, która mówi, że większa moc czajnika automatycznie wpływa na większe zużycie prądu elektrycznego.

Funkcjonalność. Zazwyczaj wyposażone w automatyczny wyłącznik, po zagotowaniu się wody. Pewne posiadają jeszcze specjalny sygnał dźwiękowy. Najnowsze posiadają zabezpieczenie uniemożliwiające włączenie czajnika podczas braku odpowiedniej ilości wody w dzbanku. Termometr pozwala na ustawienie najlepszej temperatury wody. Pozwala to na przygotowanie wody do zaparzenia odpowiednich herbat i kaw.

Zalety czajników z termometrem:

  • ustawienie właściwej temperatury wody,
  • nowoczesne funkcje zabezpieczające,
  • minimalny czas podgrzania wody,
  • wytrzymała obudowa,
  • dodatkowy sygnał dźwiękowy.

Ranking 5 czajników z termometrem


Czajnik z termometrem – jaki wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.
4 (80%) 4 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *