Chromecast czy warto? – Jak wybrać? Jaki najlepszy?

Chromecast jest urządzeniem do złudzenia przypominającym pendrive’a. Jednak zamiast typowego USB wykorzystano wtyczkę HDMI. Dzięki temu, po odpowiednim skonfigurowaniu, urządzenie to umożliwia bezprzewodowy przesył obrazu z smartphone’a bądź komputera. Jednak czy gadget ten jest niezbędny?

buy-chromecast-lightbox

Jaka jest funkcjonalność tego urządzenia?

Ponieważ teoretycznie można posiadać nieograniczoną liczbę chromecastów, to do użytkownika należy decyzja, na którym ekranie aktualnie chce oglądać obraz. Ponadto, urządzenie to posiada funkcję samodzielnego pobierania materiału z sieci, a nie z komputera czy telefonu. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprzęt jest mniej obciążony, cały system szybciej działa, a dodatkowo można zatrzymać i wznowić odtwarzanie obrazu z innego urządzenia. Na takiej zasadzie działa wiele aplikacji. Niestety nie w Polsce.

Na rodzimym rynku są one bardzo mocno uszczuplone i sprowadzają się do oglądania na ekranie telewizora kanału YouTube oraz przeglądarki Chrome. Na zachodzie urządzenie współpracuje np. z Netflix, co oznacza, iż użytkownicy za niewielką opłatą mają stały dostęp do największej światowej wypożyczalni filmów.

Czy warto zainwestować w chromecaste’a?

Do indywidualnego rozstrzygnięcia pozostaje kwestia, czy możliwość oglądania filmików z YouTube’a na dużym ekranie jest warta wydania około 200 zł. Niestety, dostępne w Polsce możliwości do tego się sprowadzają.

Warto również wziąć pod uwagę ograniczenia techniczne posiadanego komputera czy smartphone’a, ponieważ nie każde oprogramowanie będzie współpracować z chromecastem. Należy zaopatrzyć się co najmniej w system Windows Vista oraz procesor Intel Core i5. Wykorzystanie mniej nowoczesnego sprzętu może skutkować pogorszeniem jakości obrazu i dźwięku.

Czy warto poczekać z zakupem?

Zdecydowanie tak. Obecnie w wersji beta dostępna jest możliwość przeniesienia z telefonu na ekran telewizora wybranej aplikacji bądź całego pulpitu. Ponadto, być może w niedługiej przyszłości również w Polsce zostanie zaoferowana większa funkcjonalność urządzenia.

Polecane Chromecasty

Chromecast czy warto? – Jak wybrać? Jaki najlepszy?
5 1
Gazetka Morele.net
Poznaj wyjątkowe ekspresy Nespresso, teraz w promocji do 100 złotych taniej