Butelka filtrująca do wody kranowej – jaką wybrać?

Woda jest dla nas niezbędna do życia. Nie każdy jednak jest zwolennikiem wody butelkowej dostępnej w markecie. Choć jest smaczna, to ze względu na fakt, iż jest ona trzymana w plastikowych butelkach przyczyniamy się do zaśmiecania naszej planety.

Na szczęście istnieje rozwiązania tego problemu w postaci butelki filtrującej wodę z kranu. Jak to się dzieje? W środku butelki znajduję się specjalny filtr węglowy, które zatrzymuje wszelkie drobnoustroje oraz redukuję ilość chloru w wodzie. Sprawia to, że woda nie jest twarda, a tym samym znacznie smaczniejsza.

butelek filtrujący do wody kranowej

Koszty utrzymania butelki filtrującej

Zapewne zadajesz sobie pytanie ile kosztuje takie rozwiązanie? Sam koszt butelki kształtuje się na poziomie od 30 do 70 zł. Filtry umieszczone w butelce starczą na około 150 litrów wody, co daje nam z kolei 4 tygodnie użytkowania. Należy pamiętać, że w porównaniu do wody butelkowanej, koszt 1 litra wody filtrowanej to około 15 groszy.

Dlatego też butelki filtrujące to przede wszystkim oszczędność, a dodatkowo jest to również czysta woda i dbanie o nasze naturalne środowisko. Kolejną zaletą jest możliwość zabrania takiej butelki wszędzie i nie musimy być uzależnieni od źródła z którego napełniamy wodę, bo filtr poradzi sobie z nawet największymi zanieczyszczeniami.

Polecane butelki filtrujące


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *