Bond nie chce smartfonu od Sony

Agent Jej królewskiej Mości słynie z upodobania do szybkich samochodów, pięknych kobiet i nowoczesnych gadżetów. Tym razem zabraknie wśród nich produktów marki Sony. Wygląda na to, że albo 5 milionów dolarów to za mało, albo model Xperia nie są już wystarczająco ekskluzywne dla Bonda.


spectre2

Filmy z Jamesem Bondem nie tracą na popularności. Od 1962 powstało 23 filmów z Agentem 007, które przyciągają do kin miliony widzów. Nawet ostatnia zmiana aktora, odgrywającego główną rolę, mimo że wywołała nieco kontrowersji, nie uszczupliła grona fanów. Trudno jest się więc dziwić, że wszystko co związane jest Bondem budzi ogromne zainteresowanie. Niezależnie czy jest to supersamochód, zegarek czy garnitur, pojawiając się w ekranizacji przygód agenta Jej królewskiej Mości od razu staję się świetną reklamą i jest o tym głośno. Zapewne w wielu fanach budzi się przekonanie, że posiadając chociażby skarpetki takie jak James Bond, to już połowa sukcesu by stać się asem wywiadu. I właśnie to przekonanie napędza ogromną machinę marketingową, która sprawia, że najwięksi producenci walczą o to, by ich produkty znalazły się w najnowszym filmie o Agencie 007.

Wszystko wskazuje na to, że tym razem tą „walkę” w kategorii smartfonów przegrało Sony i w kolejnym filmie z szpiegowskiej serii, ,,Spectre”, Bond nie będzie korzystał z modelu Xperia. Na podstawie doniesień z WikiLeaks, dowiadujemy się, że Daniel Craig miał otrzymać 5 milionów dolarów za promowanie nowego flagowca Sony – Xperia Z4. Okazuję się, że zarówno odtwórca głównej roli, jaki i reżyser filmu, Sam Mendes, nie byli zainteresowani współpracą z japońskim producentem. Jaki jest powód takiej decyzji? Być może produkty Sony nie są już wystarczająco ekskluzywne jak na brytyjski wywiad. Druga opcja, bardziej prawdopodobna, jest taka, że jakaś inna firma zaoferowała więcej w zamian za reklamę swojego produktu. Potencjalnym następcą Sony wydaję się być Samsung. Koreański producent na promocję filmu był gotów zapłacić 50 milionów, co prawię trzykrotnie przewyższa znacznie skromniejszy budżet, jaki na ten cel miało zamiar przeznaczyć Sony.

Przypominamy, że w poprzednim filmie z popularnej serii o agencie 007, „Skyfall”, Bond korzystał ze smartfonu Sony Xperia T. Czy w nowej produkcji zastąpi go któryś z nowych flagowców Samsunga: Galaxy S6 lub Galaxy S6 Edge? Trudno powiedzieć, gdyż krążą plotki, że oferta Samsunga również została odrzucona. Być może tym razem Bond zaskoczy nas czymś całkiem nowym. Jedno jest pewne – koniec spekulacji z pewnością przyniesie premiera „Spectre”, datowana na 6 listopada tego roku.

Bond nie chce smartfonu od Sony
Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *