BenQ GW2765HT vs BenQ GL2460. Który monitor wybrać? Oto nasz poradnik

Dziś porównujemy ze sobą dwa modele monitorów marki BenQ. Sprawdź, czy któryś z nich spełni Twoje oczekiwania.

Monitory BenQ – modele

Zapraszamy na poradnik, w którym zestawimy ze sobą dwa modele monitorów marki BenQ. Przekonamy się, czy sprzęt z niższej półki cenowej może stawić czoła możliwościom dużo droższego monitora. Zastanowimy się, czy warto kupić jedno z tych urządzeń oraz zwrócimy uwagę na ich najważniejsze cechy. Wśród nich znalazły się parametry techniczne, design oraz stosunek jakości do ceny. Omawiane sprzęty to monitor BenQ GW2765HT oraz BenQ GL2460.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

BenQ GW2765HT vs BenQ GL2460 – technikalia

Dane techniczne to oczywiście najważniejsze kryteria zakupu monitora. To one w dużej mierze świadczą o klasie sprzętu. Wszystkie parametry umieściliśmy w poniższej tabeli. To zdecydowanie ułatwi Ci wybór i pozwoli dostosować go do swoich preferencji.

Parametry i technologie BenQ GW2765HT BenQ GL2460
Przekątna ekranu 27 cali 24 cale
Rodzaj podświetlania LED LED
Typ matrycy IPS TN
Typ ekranu Płaski Płaski
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 4 ms 2 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 2560 x 1440 (WQHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Konstrukcja Kensington Lock Kensington Lock i regulacja kąta pochylenia
Najważniejsze funkcje
  • Senseye 3
  • Flicker Free
  • Low Blue Light
  • ecoFACTS
  • Full HD
  • HDCP
  • Kompatybilny z Windows 8
  • Senseye 3
  • sRGB

Główną różnicę pomiędzy tymi modelami stanowi długość przekątnej ekranu. W przypadku BenQ GW2765HT jest to 27 cali. Natomiast model BenQ GL2460 posiada ekran 24-calowy. To może mieć duże znaczenie przy oglądaniu filmów, czy graniu w gry. Kolejną kwestią, która przemawia za zakupem większego monitora jest również jego rozdzielczość. Mamy do czynienia z technologią WQHD – 2560 x 1440 pikseli. Obraz będzie, więc bardzo szczegółowy. Z drugiej strony mamy rozdzielczość FullHD – 1920 x 1080. Ten wynik należy uznać za zadowalający.

Model BenQ GW2765HT posiada częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie 60 Hz, a jego czas reakcji na działanie użytkownika wynosi 4 ms. W tej cenie gracze znajdą dużo lepsze parametry. Co ciekawe, tańszy model oferuje taką samą liczbę klatek na sekundę, lecz szybszy czas reakcji, który wynosi zaledwie 2ms. Te parametry mają duże znaczenie dla miłośników elektronicznej rozgrywki.

Monitory zostały wyposażone w bardzo ciekawe technologie. Dobrym przykładem może być Funkcja Low Blue Light, która potrafi zredukować negatywne dla wzroku promieniowanie emitowane przez niebieskie światło. Z kolei opcja Flicker Free zminimalizuje efekt migotania obrazu. Te parametry znacznie wpłyną na komfort użytkowania monitorów.

BenQ GW2765HT vs BenQ GL2460 – design

Wygląd monitorów to z reguły sprawa drugorzędna, jeżeli rozważamy ich zakup. Warto jednak mieć na uwadze, że omawiane sprzęty prezentują się bardzo atrakcyjnie. Za ich stabilność odpowiadają owalne podstawy. Czarna kolorystyka i stylowe wykonanie bardzo dobrze plasują urządzenia w dzisiejszych standardach. Oba monitory zostały zaprojektowane prosto, lecz stylowo. Główna różnica w wyglądzie leży oczywiście w wielkości ekranów. Każdy monitor jest bardzo wytrzymały i skonstruowany z wysokiej jakości materiałów.

BenQ GW2765HT vs BenQ GL2460 – czy warto?

Czas odpowiedzieć sobie na pytanie – czy warto zdecydować się na zakup jednego z omawianych monitorów? Wszystko zależy od naszych oczekiwań. Są to sprzęty, których parametry mogłyby być lepsze dla graczy. Jednak w pozostałych zastosowaniach prezentują się nadzwyczaj dobrze. Droższy model pokaże nam bardzo szczegółowy obraz o bardzo wysokiej rozdzielczości. Tańszy sprzęt oferuje technologię FullHD i nieco mniejszy ekran, lecz również bardzo dobrą jakość. Wybór zależy oczywiście od naszych oczekiwań wobec monitora.

BenQ GW2765HT vs BenQ GL2460 – cena

Ile zapłacimy za omówione tu monitory? Cena modelu BenQ GW2765HT wynosi 1188 zł. Natomiast koszt BenQ GL2460 to 449,22 zł.

Oba urządzenia prezentują bardzo dobry stosunek jakości do ceny. W budżecie, który reprezentuje każdy z monitorów, trudno o lepszy sprzęt do pracy biurowej, czy oglądania filmów. Również gracze mogą liczyć na zadowalające parametry. Głównym powodem różnicy w cenie jest wyższa rozdzielczość ekranu na korzyść monitora BenQ GW2765HT.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *