BenQ GW2270H vs Monitor BenQ GL2250HM. Który monitor wybrać?

Zapraszamy na porównanie dwóch modeli monitorów marki BenQ. Czy spełnią nasze oczekiwania? Oto nasz poradnik.

Monitory BenQ – modele

Naprzeciw siebie stają dwa monitory z niskiej półki cenowej. Mowa o BenQ GW2270H oraz BenQ GL2250HM. Czym potrafią zaskoczyć nas te urządzenia? Aby sprawdzić, czy warto zdecydować się na zakup jednego z nich, przeanalizowaliśmy wszystkie najważniejsze szczegóły. Zwróciliśmy uwagę na poszczególne dane techniczne, design oraz stosunek jakości do ceny.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

BenQ GW2270H vs Monitor BenQ GL2250HM – technikalia

Najbardziej istotne kwestie, które zawsze decydują o wyborze konkretnego modelu to oczywiście parametry techniczne. To one świadczą o ogólnej jakości monitora. Sprawdź, czy omawiane urządzenie znajdą zastosowanie w grach, przy oglądaniu filmów, czy w biurowej pracy. Najważniejsze właściwości monitorów BenQ zamieściliśmy w poniższej tabeli, która zdecydowanie ułatwi Ci decyzję.

Parametry i technologie BenQ GW2270H BenQ GL2250HM 
Przekątna ekranu 21,5 cala 21,5 cala
Rodzaj podświetlania LED LED
Typ matrycy AMVA+ TN
Typ ekranu Płaski Płaski
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 4 ms 2 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Konstrukcja
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta pochylenia
Najważniejsze funkcje
 • AMA
 • Full HD
 • HDCP
 • Kompatybilny z Windows 8
 • LED Backlight
 • OSD
 • Plug & Play
 • Flicker Free
 • Low Blue Light
 • AMA
 • ecoFACTS
 • HDCP
 • Senseye 3
 • Flicker Free

Oba monitory charakteryzują się przekątną ekranu o długości 21,5 cala. Różni je natomiast typ matrycy. W przypadku BenQ GW2270H jest to AMVA+. Model BenQ GL2250HM cechuje się niższej klasy matrycą – TN. Każdy z modeli oferuje jakość Full HD, czyli rozdzielczość o zakresie 1920 x 1080 pikseli. To zadowalające warunki.

Czy sprzęt może być przyjazny graczom? W  tym segmencie cenowym trudno znaleźć lepsze parametry. Możemy liczyć na niezłą częstotliwość odświeżania obrazu na poziomie 60 Hz oraz dosyć szybki czas reakcji na poziomie 2 ms lub 4 ms w zależności od modelu. Jest naprawdę dobrze, zwłaszcza w przypadku BenQ GW2270H z bardziej atrakcyjną matrycą.

Monitory zostały wyposażone w bardzo atrakcyjne technologie. Jedną z nich jest, chociażby Low Blue Light. Dzięki temu możemy liczyć na redukcję szkodliwego dla wzroku promieniowania niebieskiego światła. Warto również wspomnieć o Flicker Free, która ograniczy migotanie obrazu. Te elementy znacznie poprawią komfort użytkowania.

BenQ GW2270H vs Monitor BenQ GL2250HM – design

Jak prezentuje się stylistyka omawianych urządzeń? Oto garść szczegółów na ten temat.

W przypadku monitora BenQ GW2270H mamy do czynienia z prostą, lecz atrakcyjną konstrukcją. Za jej stabilność odpowiada prostokątna podstawa. Materiały konstrukcyjne cechuje wysoka jakość. To standardowy monitor o klasycznym projekcie.

Podobną wytrzymałością cieszy się monitor BenQ GL2250HM. Sprzęt usytuowano na okrągłej podstawie, co umożliwia dużą stabilność. Mamy do czynienia z elegancką czernią, która wpisuje się w obecne standardy. Klawisze funkcyjne monitora zostały ulokowane na prawym boku sprzętu.

BenQ GW2270H vs Monitor BenQ GL2250HM – czy warto?

Trudno znaleźć w tym budżecie cenowym sprzęt o zbliżonych parametrach. Rozdzielczość Full HD świadczy o obrazie wysokiej jakości. Częstotliwość odświeżania na poziomie 60 Hz i niezły czas reakcji pozwolą na zabawę przy wielu grach. Również oglądanie filmów czy biurowa praca może być komfortowa dzięki ergonomii monitorów oraz zaimplementowanych technologii, które niwelują uczucie zmęczenia wzroku. Wszystkie te parametry zostały zamknięte w atrakcyjnej i wytrzymałej konstrukcji. Sprzęty są do siebie technicznie podobne, lecz jeden z monitorów – BenQ GW2270H posiada wyższej klasy matrycę. Warto mieć to na uwadze przy wyborze.

BenQ GW2270H vs Monitor BenQ GL2250HM – cena

Cena monitora BenQ GW2270H to 399 zł. Z kolei za model BenQ GL2250HM zapłacimy 359 zł.

Oba urządzenia dzielą niewielkie różnice w parametrach technicznych oraz w kwestiach związanych z designem. Natomiast cena jest bardzo podobna i niezwykle atrakcyjna. Trudno wyobrazić sobie wyższej jakości monitory w kwocie poniżej 400 zł. To znakomite rozwiązanie dla oszczędnych graczy oraz wszystkich użytkowników, którzy będą zadowoleni z ekranów o przekątnej 21,5 cala oraz rozdzielczości Full HD.

BenQ GW2270H vs Monitor BenQ GL2250HM. Który monitor wybrać?
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *