Apple Macbook PRO 13 i5 recenzja, dane techniczne

Podstawowa wersja Apple Macbook Pro 13 zawiera procesor Intel Core i5. Okazuje się być najtańszym modelem tej serii, choć obudowa nie uległa szczególnej zmianie to zdecydowanie należy zwrócić uwagę na jego wnętrze.

Obudowa

Obudowa Apple Macbook Pro 13 należy do jednych z najlepiej wykonanych. Nienaganna solidność i umieszczone zawiasy, powinny stanowić wzór dla innych producentów. Podobnie, jak w wielu wcześniejszych modelach tak i tutaj krawędzie zakończone zostały w lekko zaostrzony sposób, jednak nie sprawia to większych problemów przy użytkowaniu. Z przodu i z tyłu nie ma żadnych złączy, większość występuje z lewej strony. Apple Macbook Pro 13 posiada kilka złączy, między innymi 2 x USB czy wejście/wyjście audio i video.

Osprzęt

Klawiatura, a także dotyk są takie same jak w innych modelach Macbooka Pro. Płytka dotykowa doskonale sprawdza się do operowania dwoma palcami, nie posiada dzielonych przycisków myszy. Cała tabliczka z łatwością daje się wcisnąć, gdyż służy jako duży przycisk, czym wywołuje odgłos kliknięcia. W stosunku do systemu Windows płytka nie zachowuje się już idealnie- wielopunktowe funkcje są ograniczone, a samo przewijanie dwoma palcami jest dosyć kiepskie. Klawiatura, jaka zastosowana została w notebooku jest podświetlana. Charakteryzuje się solidnym mocowaniem, które sprawia, że urządzenie staje się niezwykle wygodne w czasie wielogodzinnej pracy. Klawisze są miękkie, a punkt oporu bardzo dobrze wyczuwalny, dzięki czemu palce wprost płynną po klawiaturze.

Obraz

Apple Macbook Pro 13 wyposażony został w 13,3-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem równomierności podświetlenia oraz luminacją maksymalną. Co więcej, ekran wyróżnia głęboka czerń i kontrast. Dosyć mocne podświetlenie wyświetlacza sprawia, że z dużą łatwością można czytać wyświetlaną treść na ekranie w cieniu. Lustrzana powierzchnia wpływa jednak negatywnie na ekran, gdyż słoneczne refleksy przesłaniają użytkownikowi obraz. Niekiedy ustawienia należy zmieniać podczas używania notebooka w pomieszczeniu, mogą pojawić się bowiem irytujące odbicia. Ekran wyróżnia dosyć szeroki zakres kątów widzenia, patrząc pod kątem można zaobserwować niestety delikatną inwersję kolorów.

Wydajność Apple Macbook Pro 13

Układ karty graficznej HD Graphics, tryb Turbo Boost oraz procesor sprawiają, że urządzenie wyróżnia się wysoką wydajnością. Dzięki temu, użytkownik ma możliwość pracowania na laptopie przez bardzo długi czas, nie trzeba obawiać się, że system się zawiesi. Intel Core i5 umożliwia komfortowe, bezproblemowe i płynne użytkowanie Macbooka Pro 13.

Jakie dodatkowe funkcje zawiera Macbook Pro 13?

Urządzenie zostało wyposażone w przebudowane głośniki, które pozwalają na odtwarzanie dźwięku do 60% głośniejszego. Co więcej, w porównaniu do wcześniejszych modeli, tutaj dwa razy mocniej użytkownik może odczuwać basy. W urządzeniu zastosowano port Thunderbolt 3, charakteryzuje się doskonałą wszechstronnością i umożliwia przesyłanie danych z prędkością do 40 GB/s. Model wyposażony został w kamerę 720p i dwa mikrofony.

Dane techniczne

MODEL Macbook Pro 13
PROCESOR Intel Core i5
PAMIĘĆ RAM DDR3L, 8 GB
DYSK TWARDY SSD M.2 PCle, 128 GB
KARTA GRAFICZNA Intel Iris Plus Graphics 640
PRZEKĄTNA EKRANU 13,3”
ROZDZIELCZOŚĆ 2560 x 1600 (IPS)
ZŁĄCZA 2x USB, 2x USB-C, złącza A/V
ŁĄCZNOŚĆ Bluetooth, WiFi 802.11
BATERIA 55 Wh
SYSTEM OPERACYJNY macOS

Zalety:

  • Głośniejszy dźwięk i dwa razy mocniejsze basy
  • Thunderbolt 3
  • Wysoka jakość wyświetlacza
  • Poręczne gabaryty
  • Większa swoboda pisania
  • Solidne zawiasy

Wady:

  • Brak gniazda na kartę SD
  • Krótki czas pracy na akumulatorze
  • Promienie słoneczne przesłaniają obraz
  • Irytujące odbicia ekranu

Podsumowanie

Większość użytkowników chwali Macbooka Pro 13 za jego niesamowite i solidne wykonanie. Wyróżnia go czuły touchpad, wygodna klawiatura, głośny dźwięk i zdumiewiająca wydajność. W porównaniu do poprzednich wersji wypada zdecydowanie lepiej. Doskonały do prowadzenia płynnych rozgrywek gamingowych.

Polecane Macbooki


Apple Macbook PRO 13 i5 recenzja, dane techniczne
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *