Apple Macbook Air 13 specyfikacja, dane techniczne, opinia

Najwyższej klasy ultrabook znanej i cenionej firmy Apple stał się jednym z najbardziej polecanych urządzeń. Zastosowane w Macbooka Air 13 doskonałe podzespoły, minimalistyczna stylistyka oraz system operacyjny iOS sprawiają, że ultrabook zyskał wielu zwolenników na całym świecie.

Specyfikacja Apple Macbook Air 13

Model Macbook Air 13
Procesor Intel Core i5
Pamięć RAM DDR3L, 8 GB
Dysk twardy SSD M.2 PCIe 128 GB / 256 GB
Karta graficzna Intel HD Graphics 6000
Przekątna ekranu 13.3
Rozdzielczość 1440 x 900 (WXGA+)
Złącza Thunderbolt, wyjście słuchawkowe, 2x USB
Łączność Bluetooth, WiFi 802.11
System operacyjny macOS
Bateria 54 Wh

Szybki i funkcjonalny ultrabook

Znany autorski system operacyjny macOS jest bardzo funkcjonalny i praktyczny. Posiada wiele przydanych aplikacji i programów, między innymi iPhoto, iMovie, Numbers, Keynote oraz Pages. Szybka pamięć dyskowa pozwala przetwarzać, przesyłać i magazynować nawet 17 razy szybciej niż inne standardowe dyski. Procesor Intel Core i5 oraz procesor Intel HD Graphics 6000 zapewniają płynne działanie systemu. Szybkość działania i reagowania na powierzone ultrabookowi zadania jest najistotniejszą zaletą. Użytkownik może przeznaczyć Macbooka do pracy biznesowej, do obróbki zdjęć i filmów oraz do celów rozrywkowych spędzając wolny czas na graniu w gry 2D lub 3D.

Moc zamknięta w smukłych obudowach

Firma Apple postarała się, aby ich produkty były mocne, a zarazem lekkie i maksymalnie smukłe. Potężna technologia została zamknięta w aluminiowej obudowie, która waży niewiele ponad kilogram.  Grubość urządzenia to 1,7 cm – takie wymiary i waga Macbooka Air 13 wpływają na jego większą mobilność.

Ekran Macbooka Air 13

Błyszcząca powłoka matrycy pozwala wyświetlić wyrazisty obraz, z doskonałymi kolorami i odpowiednim kontrastem. Oglądanie filmów lub zdjęć daje wiele przyjemności użytkownikowi. Ekran zapewnia odpowiednie kąty widzenia. Zastosowana technologia TFT sprawia, że ultrabook jest bardziej energooszczędny.

Dodatkowe funkcje

Najnowszy standard WiFi umożliwia przesyłanie danych z prędkością nawet do 100Mb/s. Podświetlana wyspowa klawiatura zapewnia komfort podczas korzystania z Macbooka Air 13. Gładzik Multi-Touch szybko reaguje na każdy ruch palca, dzięki czemu sterowanie kursorem daje wiele przyjemności. Zastosowana bateria w ultrabooku pozwala na 12 godzin pracy urządzenia podczas jego regularnego obciążenia, a czuwanie urządzenia trwa nawet do 30 dni. Standardowo Macbook jest wyposażony w głośniki stereo, dwa mikrofony oraz kamerę 720p.

Zalety:

– lekki i smukły

– doskonała mobilność

– wydajny

– długi czas pracy baterii

– funkcjonalny

Wady:

– mała ilość portów USB

Opinie

Macbook Air 13 nie należy do najtańszych ultrabooków, lecz oferują znaczne więcej niż urządzenia konkurencyjnych marek. Apple zadbał o to, aby ich Macbook Air 13 stał się jednym z najlepszych komputerów mobilnych. Użytkownicy chwalą wysoką jakość, dobrą stylistykę oraz mocne podzespoły. Ultrabook zawiera wszystko, co jest niezbędne do przyjemnego korzystania z urządzenia.

Polecane MacBooki

Apple Macbook Air 13 specyfikacja, dane techniczne, opinia
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *