AMD Zen pokonuje Intela w programie renderującym Blender

AMD w końcu ujawniło więcej informacji na temat nadchodzących procesorów z rodziny Zen. Oprócz licznych slajdów przedstawiających wzrost wydajności względem poprzedników, pokazano też realny test w którym to procesor od AMD okazało się lepszy.

amd zen

A co już wiemy na temat architektury AMD ZEN? Mają to być procesor x86, które zostały zaprojektowane całkowicie od nowa. Ze względu na fakt, że inżynierowie nie byli ograniczeni naleciałości z poprzedniej architektury mogli się skupić na trzech głównych sferach: wydajności, przepustowości oraz energooszczędności.

Konsumenckie wersje z serii Summit Ridge będą korzystać z socketu AM4 i będą to jednostki 8 rdzeniowe, 16 wątkowe. Oferować będą także pełne wsparcie dla DDR4, PCIe 3.0 oraz najnowszych, nadchodzących układów wejścia/wyjścia.

Co do samego testu, to rywalem AMD Zen był wydany w drugim kwartale 2016 procesor Broadwell-E – i7 6900k, który ma również 8 rdzeni i 16 wątków. Polem na którym przetestowana oba procesorem był program renderując Blender. Zegary obu układów były ustawiona na tą samą wartości, czyli 3 gigaherce. Dla zainteresowanych, którzy chcą zobaczyć na własne oczy o ile wydajniejszy jest Zen, mogą obejrzeć poniższe wideo.

Polecane procesory AMD

AMD Zen pokonuje Intela w programie renderującym Blender
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *