Akcesoria do drona – jak wybrać? Najlepsze akcesoria.

Dron jest urządzeniem latającym pierwotnie wykorzystywanym jedynie w wojskowości. Z czasem te niewielkie maszyny znalazły zastosowanie także wśród ludności cywilnej. W zależności od jego przeznaczenia warto dokupić odpowiednie akcesoria.

747895_0_f

Jak dokupić odpowiednie akcesoria?

Przede wszystkim należy rozważyć cel wykorzystania drona. Jest to urządzenie szczególnie przydatne dla:

  • profesjonalnych fotografów i kamerzystów,
  • osób uprawiających sporty ekstremalne.

Zatem co kupić?

W przypadku fotografów dobrze zaopatrzyć się w odpowiednią kamerę, aparat oraz kartę SD. Taki zestaw umożliwi nie tylko filmowanie z lotu ptaka, ale także wykonanie serii pięknych zdjęć. Aby w pełni wykorzystać możliwości drona należy dodatkowo zakupić gimbal. Jest to urządzenie, które umożliwi nagrywanie materiału bez drgań i poziomego falowania obrazu (efekt jello).

Osoby uprawiające sporty ekstremalne również mogą skorzystać z dobrodziejstw technologii. Im zaleca się kamery typu GoPro.Oprócz drona wyposażonego w odpowiedni sprzęt filmowy należy posiadać odpowiednią aplikację w telefonie (bądź na kasku), która pokieruje urządzeniem tak aby cały czas podążało za filmowaną osobą.

Co jeszcze warto dokupić do drona?

Każdy właściciel drona powinien zaopatrzyć się w zapasowe baterie, ponieważ w powietrzu urządzenie pracuje w sposób ciągły zaledwie kilkanaście minut. Ponadto warto zainwestować w dodatkową antenę. Zakup ten umożliwi zwiększenie zasięgu urządzenia nawet do 400 metrów!

Ważną kwestią są również zapasowe śmigła. Ich odpowiedni dobór może poprawić sprawność posiadanej maszyny. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na parametry takie jak:

  •  wymiary,
  • tworzywo, z którego są wykonane,
  • kształt.

Podsumowując, zastanawiając się nad zakupem akcesoriów do drona, należy rozważyć zaopatrzenie się w elementy zapasowe, takie jak śmigła i baterie. Aby zwiększyć zasięg swojego bezzałogowa można zainwestować w antenę. Dla osób chcących wykonywać profesjonalne ujęcia z lotu ptaka niezbędny będzie także zakup odpowiedniej kamery i aparatu.

Polecane akcesoria do drona

Akcesoria do drona – jak wybrać? Najlepsze akcesoria.
5 1