Adaptery Wi-Fi. Jaki wybrać?

Obecnie większość urządzeń posiada już wbudowany moduł Wi-Fi, dzięki czemu korzystanie z Internetu możliwe jest w sposób bezprzewodowy. Rynek wychodzi jednak naprzeciw potrzebom klientów i  gwarantuje dobre rozwiązanie dla urządzeń mogących wykorzystywać dostęp do Internetu, ale pozbawionych wbudowanego modułu Wi-Fi. O czym mowa? Adaptery Wi-Fi, kompaktowych rozmiarów urządzenia które idealnie sprawdzą się w domu ale także w podróży czy nawet w kontaktach biznesowych.

10013cce3230f44c02b2c3485f9aa352

Co to jest adapter Wi-Fi i do czego służy?

Miniaturowych rozmiarów urządzenie, które wykorzystuje łączność bezprzewodową i może odbierać sygnał z routera przesyłać go do różnego typu urządzeń wyposażonych w port USB (np. laptop, komputer stacjonarny, tablet itp.). W większości przypadków  zasilany jest za pomocą złącza USB. Jako ciekawostkę można dodać, że coraz większą popularnością na rynku cieszą się adaptery Wi-Fi  umożliwiające połączenie z telewizorem. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób chcących wyeliminować duża ilość kabli, szczególnie w przypadku gdy telewizor zamontowany jest na ścianie.

Dla kogo?

Urządzenie to idealnie nadaje się dla osób, które chciałyby zwiększyć użyteczność swoich sprzętów o dostęp do Internetu, pozbywając się przy tym kabli, a także korzystać z Internetu  za darmo na swoim urządzeniu wszędzie tam, gdzie jest on dostępny (kawiarnie, lotniska, galerie, kluby itp.)

Zalety:

  • mały rozmiar
  • możliwość korzystania z Internetu bez konieczności połączenia kablowego
  • niski koszt

Wady:

  • w modelach z wbudowaną anteną sporadyczne zrywanie połączenia
  • nieliczne problemy z „parowaniem” urządzeń

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ?

Znaczącą rolę przy korzystaniu z adaptera odegra ilość przeszkód (ścian, pięter itp.) jakie będzie musiał pokonać sygnał od urządzenia źródłowego (routera). Innym czynnikiem, który również należy uwzględnić przy wyborze to możliwość demontażu dodatkowej anteny (nie zawsze będzie potrzebna), a jej brak pozwoli zwiększyć komfort pracy.

Ranking 5 adapterów Wi-Fi

Adaptery Wi-Fi. Jaki wybrać?
4 2