Adapter USB do Sata – jaki najlepszy?

Adapter ten pozwala na podpięcie dysków 2.5” i 3.5” oraz dysków Serial ATA za pomocą wyjścia USB. W jedną stronę adaptera podpinamy dysk, a druga końcówka służy do połączenia z urządzeniem za pomocą portu USB. Korzystne jest to, że nie musimy zdejmować obudowy w celu skorzystania z danych zapisanych na innym dysku. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne.

31S7zTbOiVL

Opis techniczny

Praktycznie wszystkie adaptery obsługują złącza SATA, SATA II oraz ATA. Dodatkowo współpracują z większością systemów operacyjnych, zarówno z Windowsem jak i MAC OS. W zależności od wybranego adaptera mogą działać one w standardzie USB 2.0 lub USB 3.0. W zestawie otrzymamy wszystkie potrzebne do podłączenia kable i taśmę.

Jaki wybrać?

Przy wyborze adaptera powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy będzie on pasował do używanego przez nas dysku twardego. Jeżeli chcemy uzyskać także szybsze przesyłanie danych warto zainwestować w te adaptery, które będą działały w standardzie USB 3.0.

Zalety:

  • proste podłączenie
  • szybkość działania
  • współpracuje praktycznie ze wszystkimi dyskami twardymi HDD, IDE oraz Serial ATA
  • niewielkie wymiary

Wady:

  • w niektórych modelach przy długim i częstym użytkowaniu, „spaleniu” ulega zasilacz
  • prędkość przesyłu danych w niektórych przypadkach może być nieznacznie niższa niż w przypadku bezpośredniego podłączenia dysku

Ranking 5 adapterów USB do SATA


Adapter USB do Sata – jaki najlepszy?
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *