Acer Nitro VG240Ybmiix vs Acer Nitro VG220Qbmiix. Który sprzęt wybrać?

Porównujemy ze sobą dwa modele monitorów Acer. W naszym poradniku znajdziesz najważniejsze informacje.

Monitory Acer – modele

W naszym zestawieniu znalazł się monitor Acer Nitro VG240Ybmiix oraz Acer Nitro VG220Qbmiix. Oba sprzęty możemy znaleźć na niższej półce cenowej. Aby zdecydować się na zakup jednego z urządzeń, należy dokładnie przeanalizować wszystkie kwestie techniczne oraz design. Sprawdź, czy warto zainteresować się omawianymi modelami i do jakiej grupy użytkowników trafią?  W tym poradniku znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Acer Nitro VG240Ybmiix vs Acer Nitro VG220Qbmiix – technikalia

Specyfikacja techniczna zawiera elementy, które będą kluczowe przy wyborze najlepszego dla nas modelu monitora. Wszystkie najważniejsze parametry urządzeń zebraliśmy w poniższej tabeli, która z pewnością ułatwi Ci decyzję. Warto zwrócić uwagę na podobieństwa i różnice pomiędzy omawianymi modelami.

Parametry i technologie Acer Nitro VG240Ybmiix  Acer Nitro VG220Qbmiix 
Przekątna ekranu 23,8 cala 21,5 cala
Rodzaj podświetlania LED LED
Typ ekranu Płaski Płaski
Częstotliwość odświeżania 75 Hz, 144 Hz w trybie Visual Response Boost 75 Hz, 144 Hz w trybie Visual Response Boost
Czas reakcji 1 ms 1 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Głównie dla graczy Głównie dla graczy
Najważniejsze funkcje
  • Radeon FreeSync
  • Blue Light Filter
  • Flicker Free
  • Visual Response Boost
  • Radeon FreeSync
  • Blue Light Filter
  • Flicker Free
  • Visual Response Boost

Specyfikacja obydwu urządzeń jest do siebie bardzo zbliżona. Główną różnicę stanowi tu długość przekątnej ekranu. W monitorze Acer Nitro VG240Ybmiix mamy 23,8 cala. Natomiast w modelu Nitro VG220Qbmiix – 21,5 cali.  Większy ekran będzie oczywiście dużo bardziej komfortowy dla miłośników filmów, czy gier.

Skoro o graczach mowa, warto zwrócić uwagę na częstotliwość odświeżania obrazu. Monitor standardowo potrafi wyświetlić 75 klatek na sekundę, co stanowi bardzo dobry parametr. Czas reakcji sprzętów jest również znakomity, to jedynie 1 ms. Będziemy mieli przyjemność obserwować ostry obraz o rozdzielczości 1920 x 1080 (FullHD). W tej cenie jest to świetny wynik. Wszystkie parametry techniczne wyglądają bardzo dobrze. Trudno szukać tu nawet drobnych uniedogodnień. Oba monitory są bardzo dobrej klasy, a kwestią wyboru jest tu jedynie wielkość ekranu.

Monitory wyposażono w całą gamę atrakcyjnych technologii, które z pewnością poprawią komfort użytkowania. Na najwyższą uwagę zdecydowanie zasługuje funkcja Radeon FreeSync, która pozwala na uzyskanie częstotliwości odświeżania w grach na poziomie aż 144 Hz. Z kolei typ matrycy IPS ukaże nam czytelny obraz pod różnymi kątami. Bywa to bardzo przydatne praktycznie przy wszystkich czynnościach w pracy z komputerem.

Acer Nitro VG240Ybmiix vs Acer Nitro VG220Qbmiix – design

Chociaż design to dla większości użytkowników sprawa drugorzędna, to wygląd tych urządzeń potrafi robić wrażenie. Wszystko za sprawą funkcji Zero frame, która oznacza niemal bezramkowy ekran. Dzięki temu monitory wyglądają bardzo nowocześnie i idealnie wpisują się najwyższe standardy. Konstrukcja urządzeń jest ergonomiczna. Za stabilność odpowiada stylowa podstawa, a same monitory są wykonane bardzo solidnie.

Acer Nitro VG240Ybmiix vs Acer Nitro VG220Qbmiix – czy warto?

Pora odpowiedzieć sobie na pytanie – czy warto zdecydować się na zakup, któregoś z omówionych tu monitorów. Zdecydowanie tak. W atrakcyjnej cenie otrzymamy wysokiej klasy sprzęty przeznaczone dla wszystkich użytkowników. Oczywiście największy potencjał będzie widoczny w grach, jednak pracownicy biurowi, czy miłośnicy filmów nie powinni narzekać. Wszystko za sprawą wysokiej rozdzielczości Full HD i bardzo dobrej ergonomii. Aby podjąć ostateczną decyzję, warto zapoznać się ze wszystkimi opisanymi tu aspektami oraz sprawdzić opinie użytkowników.

Acer Nitro VG240Ybmiix vs Acer Nitro VG220Qbmiix – cena

Ile będziemy musieli zapłacić za te sprzęty? Niewiele, gdyż koszt Acer Nitro VG240Ybmiix to 549 zł, natomiast za Acer Nitro VG220Qbmiix zapłacimy 459 zł.

Stosunek ceny do jakości produktów stoi na bardzo wysokim poziomie. Już za 459 zł możemy zakupić solidny i atrakcyjny dla graczy monitor. O 100 zł droższy jest sprzęt o nieco dłuższej przekątnej ekranu. To parametr, który stanowi kwestie osobistych preferencji użytkownika. Warto jednak zauważyć, że odpowiednio użytkowany monitor może służyć nam dobrych kilka lat. Biorąc pod uwagę długowieczność sprzętów, kwota 100 zł za większy model wydaje się bardzo niska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *